Etnografické muzeum v Plovdivu bylo zřízeno v nádherném paláci Argira Kujumdžioglu. V areálu si můžete prohlédnout nejen zajímavé řezbářské práce v samotném domě, ale také expozice různých zemědělských a řemeslných nástrojů, národních krojů a ozdob z jednotlivých oblastí, ručně tkané koberce, hudební nástroje, šperky, historické zbraně, pastýřské řezbářské práce či ukázky interiérů pokojů.

Etnografické muzeum v Plovdivu Etnografické muzeum v Plovdivu

© Marynka Mandarinka / Shutterstock.com

Samotný palác Argira Kujumdžioglu byl postaven v roce 1847 jako názorná ukázka plovdivské barokní architektury druhé poloviny 19. století. Dům se symetrickou fasádou má na západní straně dvě patra, ovšem na východní je ještě o dvě patra vyšší. Na celkové rozloze přes 570 m2 uvidíte 12 pokojů a vzdušných salonů doplněných sofistikovanými květinovými motivy, stropy jsou v jednotlivých pokojích ručně vyřezávané ze dřeva. Ve vnitrobloku najdete také krásnou zahradu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Etnografické muzeum v Plovdivu

Láká vás Etnografické muzeum v Plovdivu? Hledáte-li zájezdy do destinace Etnografické muzeum v Plovdivu, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Etnografické muzeum v Plovdivu, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.