Dobrič je v Bulharsku díky své rozloze devátým největším městem. Nachází se na severovýchodě Bulharska, asi 50 km severně od Varny a 480 km od Sofie.

Historie města sahá dva a půl tisíce let nazpět. Najdete zde například bulharskou nekropoli s pohanskými pohřby. Dnešní Dobrič je převážně cílem turistů, kteří se sem vydávají na výlety z některého z černomořských letovisek.

Dobrič Dobrič

© Marynka Mandarinka / Shutterstock.com

Co nabízí Dobrič

Za prohlídku stojí umělecká a řemeslná produkce v komplexu Etnologického muzea Starija Dobrič, kde najdete na čtyřicítku obchodů, kaváren, restaurací a stánků se suvenýry. Historické muzeum obsahuje cenné nálezy z okolí, například výsledky archeologických výzkumů z okolí Durankulaku.

Park ve městě Dobrič

Park ve městě Dobrič

V blízkosti tohoto komplexu se nachází hlavní náměstí ploštad Svoboda s květinovým trhem. K dalším zajímavostem města patří Umělecká galerie, která obsahuje asi 1 700 uměleckých děl, a Literární muzeum Jordana Jovkova, známého bulharského romanopisce.

Okolí je proslulé kvalitou zemědělských produktů (olivy, víno).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Dobrič

Dovolená v destinaci Dobrič? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Bulharska a vyberte si ze všech dostupných možností!