Chrám Nanebevzetí Matky Boží je jedním z nejoblíbenějších symbolů Varny. Počátky výstavby chrámu se datují do roku 1880, k jeho dokončení došlo o šest let později. Vznikal podle projektu oděského architekta Ivana Petroviče Maase, inspirovaného katedrálou svatého Petra a Pavla v Petrohradě.

Princ Alexander I. Batenberg, za jehož vlády se chrám začal stavět, navrhl místo pro začátek stavby tak, aby bylo vrcholné dílo viditelnější z více částí města. Kostel byl zasvěcen na počest ruské císařovny Marie Alexandrovny, manželky císaře Alexandra II. a tety zmiňovaného bulharského prince.

Chrám Nanebevzetí Matky Boží

Chrám Nanebevzetí Matky Boží

Co nabízí Chrám Nanebevzetí Matky Boží

Chrám Nanebevzetí Matky Boží je postaven převážně z ručně broušených kamenů pocházejících ze zbořených tureckých městských hradeb. Jeho fasádu tvoří kamenné bloky z lomů z okolních vesnic Kumanovo a Lyuben Karavelovo. Exteriérové ​​sloupy jsou vyrobeny z kamene pocházející z okolí města Ruse. Klenby jsou vyrobeny z opracovaného kamene. Kopule hlavního dómu a boční kopule jsou obloženy mědí s charakteristickým zlatým třpytem.

Přestože se v chrámu konala první bohoslužba již v roce 1886, práce na výzdobě interiéru a nástěnné malbě pokračovaly ještě mnoho let po jejím otevření. Mnoho ikon bylo vyrobeno na objednávku v Rusku, nejvýznamnější v chrámu je ikonostas a biskupský stolec, které byly vypracovány bulharskými umělci Filipem a Vasilem Philipovi. Zvonice chrámu byla dokončena až na počátku 40. let 20. století.

Měděné kopule chrámu lze, díky jejím zlatavým odleskům, vidět z mnoha míst jak v samotné Varně tak i v jejím okolí. Chrám patří bulharské pravoslavné církvi a pro veřejnost je otevřen denně s volným vstupem. Pokud si ale chcete jednotlivé fresky vyfotit, zaplatíte 5 LV.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chrám Nanebevzetí Matky Boží

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Chrám Nanebevzetí Matky Boží je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Chrám Nanebevzetí Matky Boží či Last minute nabídek do Bulharska.