Centrální lázně v Sofii jsou díky nádherné fasádě pokryté barevnou keramickou mozaikou významnou památku centra města, která leží hned vedle parku s mešitou Banya Bashi. Hlavní budova byla minerálních lázní byla vytvořena architekty Petko Momchilovem a Friedrichem Grünangerem roku 1906 ve stylu vídeňské secese, která se svými prvky velmi lehce začlenila do typické bulharské architektury. Po ukončení stavby byly roku 1911 otevřeny také lázně se samostatným sociálním zařízením pro muže a ženy.

Centrální lázně v Sofii

Centrální lázně v Sofii

Během druhé světové války bylo severní křídlo budovy při bombardování silně poškozeno. O několik let později začala oprava celého komplexu lázní, která trvala až do roku 1986.

V současné době probíhá rekonstrukce, díky níž zde v budoucnu vznikne první městské muzeum věnované historii města Sofie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%



Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!



Dovolená Centrální lázně v Sofii

Láká vás Centrální lázně v Sofii? Hledáte-li zájezdy do destinace Centrální lázně v Sofii, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Centrální lázně v Sofii, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.