Jedno z nejznámějších míst z celého Bali, které naleznete na každém druhém propagačním materiále tohoto úchvatného ostrova. Tento mořský chrám leží 30 km západně od Denpasaru a je postaven na skále asi 20 m od pobřeží. Pyšní se nádherným výhledem a krásným západem slunce, který bohužel navštěvují davy lidí.

Pura Tanah Lot

Pura Tanah Lot

Říká se, že Tanah Lot je výtvorem mnicha Nirarthy z 15. století, který během svých cest po jižním pobřeží uviděl krásnou formaci skal a uvelebil se k odpočinku. Jeden z místních rybářů si jej všimnul a donesl mu dary. Nirartha pak na ostrůvku strávil jednu noc a později řekl místním rybářům, aby na ostrůvku postavili svatyni, neboť věřil, že je toto místo posvátné a bude vhodné k uctívání balijských bohů moře.

Chrám Tanah Lot je jedním ze sedmi mořských chrámů postavených na balijském pobřeží. Každý z těchto chrámů byl postaven na dohled od předchozího, aby tak vytvořily řetězec okolo jihozápadního pobřeží.

U základny ostrůvku údajně sídlí jedovatí mořští hadi, kteří mají chrám chránit před vetřelci a zlými duchy. Na samotný ostrůvek je turistům vstup zakázán, ale to nevadí, neboť nejkrásnější jsou hlavně pohledy na samotný chrám, bičovaný vlnami moře.

Hezké výhledy na Tanah Lot jsou od restaurací, které se nachází vlevo od vstupní brány směrem k chrámu, kde se můžete také v klidu najíst nebo si dát něco k pití.

Pura Tanah Lot - vedlejší chrám

Pura Tanah Lot – vedlejší chrám

Půjdete-li od vstupní brány napravo přes malý parčík, dojdete k druhému chrámu, který je sice malý, ale také velice hezký, neboť také stojí na vysoké skále, která sice není od pevniny oddělená, ale i tak celé místo působí velice kouzelně. Škoda jen těch davů lidí, doporučuji proto na místo dorazit brzo ráno.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.75 hvězdy
    4.75 / 5 (4 )
  • 95%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

WOW!

dne 2015-02-22 22:46:59

Tak jako věděli jsme, co nás tady asi čeká, ale stejně nás překvapilo, jak chrám Tanah lot vypadá. Po příjezdu člověk musí přežít průchod tržištěm, kde na vás každý pokřikuje a nabízí různé blbosti od triček, přes jídlo, baťohy, masky, šátky, brýle až po kondomy, pohlazení hada a tak. Je to tam trošku o nervy, zvlášťě pro lidi, kteří nejsou rádi v davu.
Samotný chrám a prostranství před ním je ale moc hezké a dají se tady strávit hodiny času. My sešli k moři a šli podél pobřeží po kamenech jakoby pod restaurace, které jsou na skále a tam si našli místo, kde jsme si lehli a odpočívali. Nad námi skála, před námi Tanah lot a nekonečný oceán. Nikde nebyla vidět ani noha, slyšeli jsme jen šumění vln, krása.
Skvělé místo.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Tanah Lot je krásný chrám

dne 2015-02-19 22:35:04

Nádherný chrám Pura Tanah Lot musíte vidět! Obrňte se proti davům turistů a vyražte, stojí opravdu za to. Doporučuji najít si místečko, kde bude lidí méně a chvíli zde odpočívat a nasávat atmosféru místa. Nám se tady líbilo hodně, jen si člověk musí dávat pozor na opice. Pobíhají v tlupách okolo a člověk nikdy neví, kdy se jim něco zalíbí a budou si to chtít ukrást. Mrchy :-)Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Bomba!

dne 2015-01-27 00:05:07

Krasny chram, neco takoveho jsem jeste nikde na svete nevidel. Opravdu bomba! Dal jsem si tady obed a asi dve hodiny koukal na to, jak se nekteri turisti snazi prebrodit uzinu az k ostrovu a jak je pokazde splachla voda :)))
Nejvetsi sok byl, kdyz mi nejaky borec hodil kolem krku obrovskeho hada :))) Magor, malem jsem to nerozdychal :))Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Nádherný chrám v moři

dne 2014-11-25 20:49:19

Tanah Lot je skutečně nádherný chrám. Ať už zde budete v době, kdy je obklopen vodou a nebo v době, kdy se bude dát po skále dojít až k samotnému "ostrůvku" s chrámem, bude Tanah Lot vypadat nádherně.
Samotný chrám je jen část areálu, kde najdete i další chrámy a také řadu restaurací (některé stojí na skále naproti chrámu a mají na něj opravdu moc hezký výhled) a obchodů (v podstatě z parkoviště je cesta lemována jedním velkým tržištěm, kde nakoupíte prakticky cokoli).
Bohužel i zde je největší problém v tom, že krása tohoto místa pochopitelně láká davy lidí. A tak tady většinou uvidíte mraky turistů. Je dobré sem vyrazit buď brzo ráno a nebo později odpoledne, kdy budou největší davy pryč. Ale bez lidí to tady nebude asi nikdy.
Na louce mezi chrámy se dá na chvíli odpočinout a piknikovat ve stínu některého ze stromů, což je fajn a doporučuji to.
Chrám jako takový je ale opravdu moc hezký!Dovolená Pura Tanah Lot

Pura Tanah Lot je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Pura Tanah Lot či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Bali, stačí kliknout sem a vybrat si :-)