Ostrov Serangan, který je znám především jako želví ostrov, se nachází 250m od břehu nedaleko Sanuru. V 90. letech prošel ostrov nešetrnou rekonstrukcí, při které na ostrově vzniklo několik budov, které jej dle mnohých hyzdí do dnešních dnů a kteřá jej cestou spojila s pevninou. Ostrov Serangan je významný především pro balijce, kteří zde mají významný chrám Sakenan, který patří k jedněm z nejnavštěvovanějších v této části Bali.

Pura Sakenan na ostrově Serangan Pura Sakenan na ostrově Serangan

© KURA-KURA GUIDE, http://blog.kura2guide.com

Hinduistický chrám Sakenan rozdělený do dvou chrámových komplexů se nachází asi 10 km jižně od Denpasaru. Jednou za 6 měsíců (210 dní dle balijského kalendáře) vždy v sobotu se zde koná hinduistický chrámový festival Mapag Sakenan, který trvá 3 dny a je přehlídkou oslav chrámu, doprovázen průvodem a tradičními tanci.

Z chrámu Sakenan uvidíte krásné panorama s mořem, kopci a plážemi.

Vznik chrámu Sakenan je podobně jako u mnoha dalších mořských chrámů na Bali opět spojen s hinduistickým mnichem Nirarthou. Ten údajně zde údajně ucítil krásu přírody a klidu moře v takové míře, že se zde rozhodl cvičit jógu, oslavoval zde slávu bohů a žádal je o ochranu a prosperitu celého místa. Po docvičení jógy byl schopen zcela schopen ovlivnit klid své mysli (k tomu je používáno slovo Sakya) a proto zde vybudoval oltář nazvaný chrám Sakenan (Sakenan Temple). Vše toto je popsáno v lontarových svitcích sepsaných Dwijendrou Tattwou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 2 hvězdy
    2 / 5 (1 )
  • 40%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Ztráta času, na Bali jsou hezčí místa

dne 2015-04-12 17:32:03

Na ostrov Serangan můžete jet buď sami a nebo v rámci některého z organizovaných výletů. Osobně nedoporučuji ani jedno. Je to podle mne ztráta času, protože pláže zde nejsou nic moc, chrám také není ničím zajímavý a na Bali je spousta dalších míst, které jsou mnohem zajímavější. Výlety sem jsou navíc často poměrně drahé (nabízí je především v Kutě a okolí turistům, kteří nemají moc představu o cenách na Bali, takže jsou často ochotni zaplatit několikanásobek běžné ceny) a nenabídnou nic moc zajímavého. Vím, že někteří lidé si pochvalují výlety na koních na tomto ostrově, ale to pro nás není nic atraktivního, takže vím, že bychom tento ostrov příště klidně vynechali a o nic bychom nepřišli.Dovolená Pura Sakenan a želví ostrov Serangan

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Pura Sakenan a želví ostrov Serangan a nebo další spoustu zájezdů na Bali. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Pura Sakenan a želví ostrov Serangan a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!