Hinduistický chrám Pura Rambut Siwi se nachází na úbočí ve východní části Jembrana, asi 10 km od Negara směrem do vnitrozemí.

Tento turisty nedoceněný chrám je jedním z největších hinduistických chrámů na Bali. Když jávanský hinduistický mnich Nirartha připlul z Jávy, spočinul na místě, kde dnes chrám Pura Rambut Siwi stojí a prohlásil toto místo za svaté. Při odchodu místním vesničanům věnoval pramen svých vlasů. Vesničané na základě této události postavili chrám a pojmenovali jej Pura Rambut Siwi, což v překladu znamená „chrám pro uctívání vlasů“. Dar je uchováván v dřevěné schránce uvnitř centrálního třístupňového meru.

Pura Rambut Siwi

Pura Rambut Siwi

Díky tomu, že chrám leží na krásném místě, můžete odsud sledovat krásné výhledy na oceán a útesy. Návštěvu tohoto chrámu doporučuji, pokud tedy pojedete na západ Bali (budete to mít po cestě, tak proč zde nezastavit), jako samostatný cíl bych jej ale asi nedoporučoval, obdobných chrámů na Bali můžete vidět více, je ale pravdou, že v tomto chrámu zažijete daleko větší klid.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Další z mnoha balijských chrámů

dne 2015-01-15 02:58:15

Chrám Pura Rambut Siwi navštivte, pojedete-li okolo. Je krásný a jsou z něj velice hezké výhledy. Za samostatnou cestu na západ Bali ale nestojí.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Pokud budete na západní straně Bali, Pura Rambut Siwi navštivte!

dne 2015-01-13 05:55:52

Kdybychom sem měli jet z hlavní turistické oblasti Bali (Kuta-Ubud), asi bychom se sem nevypravili, ale když už je člověk na západní straně ostrova, tak je tento chrám určitě dobré navštívit. Sice je to jeden z mnoha podobných chrámů na Bali, ale jeho umístění a výhledy na něj/z něj jsou opravdu parádní!
Zejména západy slunce zde jsou velkým zážitkem. Vím, že někteří lidé sem pravidelně jezdí na chrámové slavnosti (cirka jednou za půl roku), ty jsme zde nezažili, ale prý je to velký zážitek, tak si zkuste zjistit, zda zde nebude slavnost zrovna v době vašeho pobytu na Bali a uvidíte.Dovolená Pura Rambut Siwi

Dovolená Pura Rambut Siwi je dobrou volbou pro každého, koho láká Bali. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Pura Rambut Siwi a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!