Krásný chrám Pura Kehen Pakuwon s 43 svatyněmi je umístěn ve svahu asi 1 km od města Bangli. Je tvořen 8 terasami – prvních 5 teras tvoří vnější nádvoří, 6. a 7. terasa prostřední nádvoří a 8. terasa jako centrální nádvoří.

Chrám Pura Kehen Pakuwon je často popisován jako zmenšená verze Pura Besakih. Je podobně jako on vybudován ve svahu.

Pura Kehen Pakuwon

Pura Kehen Pakuwon

Vznikl v 11. století a je to největší chrám východního Bali a je také považován za jeden z nejkrásnějších. Skvělou atmosféru chrámu dodávají i palmové stromy v celém areálu. Název Kehen znamená „domácnost“ nebo také „ohniště“ a symbolizuje boha ohně Brahmena, který chrání chrám.

V chrámu naleznete některé skvosty balijského sochařství, které se v jiných chrámech vyskytují, ovšem s mnohem menší mírou detailnosti.

Jelikož se jedná o jeden z velice významných chrámů, pravidelně se zde koná řada ceremonií. I proto je zde nutné být správně oblečen (zakrytá kolena a ramena, sarong ideálně s šerpou). Sarongy s šerpou se zde samozřejmě dají za malý poplatek zapůjčit.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezký chrám, který jsme objevili příliš pozdě :-)

dne 2015-05-09 02:06:12

Moc hezký chrám ve svahu se zdobeným schodištěm. Jeli jsme sem až po návštěvě Besakihu, tak jsme si říkali, že kdybychom sem jeli předtím, tak bychom se spokojili a do Besakihu už asi nejeli :-))

Pozor, jsou tady opice, nám ukradly sluneční brýle a mapu Bali. Asi se ztratily, blbky :-)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásný chrám, podobný Besakihu, jen mnohem klidnější

dne 2015-02-01 20:09:43

Chrám Pura Kehen Pakuwon je obecně považován za chrám, který je velmi podobný chrámu Besakih. Je to pravda, vstupní schodiště, umísění ve svahu a i některé stúpy jsou opravdu hodně podobné.
Nádherný je i obrovský místní banyán, který má údajně 700 let a působí majestátně.
Celkový dojem jsem ale měl lepší z Besakihu, který má navíc ještě nádherné umístění na svazích sopky Gunung Agung, která dodává celému komplexu úžasnou kulisu (za dobrého počasí).
Přesto ale Pura Kehen Pakuwon mohu doporučit k návštěvě, protože vstupné stojí pár korun (10 000 rupií) a jelikož zde turisté chodí jen zřídka, budete zde pravděpodobně zcela sami. Pozor jen na to, že i zde se mohou vyskytnout prapodivné existence, které se vás budou snažit obrat o peníze (samozvaní průvodci a nebo dokonce i člověk prodávající lístky za mnohem vyšší cenu než je ta, která je na lístcích uvedena).Dovolená Pura Kehen Pakuwon

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Bali a zajímá-li vás přímo destinace Pura Kehen Pakuwon, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Bali a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Bali je bezva!