Jeden z největších hinduistických chrámů na Bali, který leží na pobřeží v severozápadní části Bali na cestě mezi Gilimanukem a Singarajou ve vesnici Banyuop.

Nejzajímavějším na tomto chrámu je asi jeho poloha na skále u moře. Chrám Pura Agung Pulaki byl postaven k oslavě připlutí jávanského mnicha Nirarthy na Bali v 16. století, ovšem budovy chrámu jsou postaveny z černého vulkanického kamene, který rychle zvětrává a bortí se a tudíž je jasné, že jsou nové. Pura Agung Pulaki se tak podobně jako ostatní chrámy na Bali a sochy, které jsou postavené z lávového kamene, musí co několik desítek let rekonstruovat.

Legenda praví, že po připlutí Nirartha udělil 8000 lidem dar nesmrtelnosti a ti jako neviditelné bytosti známé jako Gomangové dodnes existují a žijí mezi námi. Proto jim pravidelně nabízí obětiny.

V chrámu žije velké množství opic, které jsou považovány za potomky krále opic Hanumana, tudíž mají spoustu privilegií. Buďte prosím opatrní, tyto opice (ač jsou to synové krále opic 🙂 ) jsou vykutálené stejně jako ostatní „běžné“ opice na Bali a rády kradou. Proto opravdu dávejte pozor na své věci – mají rády třeba strhávání brýlí přímo z očí, rády si také vezmou váš fotoaparát či tašku. O svačinách ani nemluvím 🙂

U chrámu naleznete velké parkoviště a stánky s jídlem a pitím.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásný chrám, ale za samostatný výlet nestojí

dne 2014-10-27 11:14:39

Velký chrám Pura Agung Pulaki je velmi fotogenický a má snad ještě detailnější výzdobu než ostatní balijské chrámy, které jsme viděli. Přesto i pro něj platí to, co u ostatních "běžných" chrámů na Bali - pokud už máte chrámů dost, nemusíte sem jezdit, nic zvláštního tady není. My se sem stavili jen proto, že jsme v rámci našeho měsíčního putování po Bali objeli celý ostrov...Dovolená Pura Agung Pulaki

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Pura Agung Pulaki je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Pura Agung Pulaki či Last minute nabídek na Bali.