Muzeum Subak leží v oblasti Tabanan, ve které naleznete největší rýžová pole na Bali. Muzeum tradičního zemědělství (nástroje, tradiční systém zavlažování, dokumentace) se skládá z uzavřené a otevřené části. V otevřené části můžeme vidět systém zavlažování půdy, skladování úrody, zemědělské nástroje apod. Zejména systém distribuce vody po celém ostrově je velice zajímavou ukázkou toho, jak může fungovat rovnocenné společenství lidí.

Subak Museum Subak Museum

© 2 go to Bali, http://2gotobali.wordpress.com

Subak (organizace farmářů) byl významnou součástí života na Bali takřka 1000 let. Zatímco hlavní funkcí subaku bylo udržování zavlažovacího systému mezi obrovským množstvím rýžových políček po celém ostrově, muzeum návštěvníka seznámí také s celou řadou ceremoniálů, které zemědělci na Bali prováděli při různých příležitostech, které se zpravidla vázaly na jednotlivé části kultivačního cyklu pěstovaných plodin.

Muzeum rýže Subak Muzeum rýže Subak

© TripTrus.com, www.triptrus.com

Důvod pro vznik muzea Subak byl ten, že se jednotlivá políčka na Bali postupně stávají neúrodnými, zanikají a jsou prodávána k jiným účelům. Díky tomu samotný subak postupně ztrácí na významu, přestože je stále významnou součástí tradičního balijského vesnického života. A jelikož je to natolik významná součást života balijců a zároveň je to vskutku impozantní a férový systém, bylo mu věnováno celé muzeum, které nese příhodný název – Muzeum Subak.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Zajímavé muzeum pro fanoušky techniky

dne 2014-11-22 23:28:39

Zajímavé místo a zajímavé museum, které je prima zastávkou během poznávání této části Bali. Pro fanoušky zavlažovacích systémů je to nutnost :-) Líbilo se mi video o zavlažování a putování vody po Bali, technické věci me už moc nezajímaly, ale je dobré vědět, jak důmyslně to mají na Bali zařízeno.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělé muzeum o zavlažovacím systému Subak

dne 2014-10-24 06:05:56

Pokud máte aspoň trošku rádi historii a technologie, určitě se zde zastavte. Muzeum je moc hezky udělané a vysvětlí vám zde, jak funguje systém Subak - systém zavlažování a "sdílení" vody napříč celým Bali. Tento systém si pak můžete zajet prohlédnout v praxi třeba na rýžové terasy u Jatiluwih.
Součástí prohlídky může být i shlédnutí docela zajímavého filmu.Dovolená Muzeum Subak

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Muzeum Subak a nebo další spoustu zájezdů na Bali. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Muzeum Subak a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!