Candidasa je nejnavštěvovanější malebné přímořské letovisko východní části Bali s krásnými plážemi s černým pískem, kokosovými palmami, klidným průzračným mořem, barevným podmořským světem a výhledem na ostrov Lombok. Nachází se na klidném místě v blízkosti mnoha kulturních památek na východním pobřeží Bali. Pokrývá asi 15 kilometrů pobřeží.

Je zde řada ubytování včetně některých z nejlepších hotelů celého Bali. Pro movitější návštěvníky jsou k dispozici nejluxusnější hotely na terasách nad mořem, ke kterým patří heliporty v palmových hájích.

Candidasa

Candidasa

Candidasa patří k nejatraktivnějším destinacím, kde zažijete romantickou dovolenou. Můžete se věnovat poznávání okolí nebo jen odpočívat. Candidasa má rysy typické balijské vesnice a navíc leží přímo u moře. Vesnice zaujímá ideální místo mezi horami a zálivem Amuk.

Většina zdrojů říká, že rybářská vesnice byla na tomto místě založena již ve 12. století a než se začal používat současný název Candidasa (někdy uváděno jako Candi Dasa), byla tato vesnice známá jako Teluk Kehen (zátoka ohně) a nebo Cilidasa.

Poblíž laguny je chrám se sochou bohyně plodnosti Hariti, která je obklopena skupinou dětí (a právě „deset dětí“ v balijštině se řekně cilidasa). Proto sem míří balijci, kteří chtějí mít dítě a prosí bohyni Hariti o to, aby se jim vše podařilo.

Je tedy možné, že současný název Candidasa je pouze zkomoleninou staršího názvu Cilidasa.

Město začalo lákat turisty ve větší míře v sedmdesátých letech 20. století, kdy se zde sjížděli turisté především za skvělým šnorchlováním a potápěním, zvlášť, když Candidasa poskytovala skvělou výchozí pozici pro poznávání východních částí Bali. Tak je tomu ostatně i dnes, neboť z města se dá snadno udělat okruh po celém východním pobřeží a není problém odsud poznat i střední část Bali, ač je tato již trošku dále.

Candidasa a pláže

S příchodem turistů se však bohužel pojí jeden dost negativní jev (mimo mnoha jiných samozřejmě), který je patrný i dnes. Aby byla uspokojena poptávka po ubytování turistů, proběhl zde v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století boom výstavby různých bungalovů a hotelů. K jejich výstavbě však byla potřeba spousta materiálů a stavitele tehdy nenapadlo nic jednoduššího, než vytěžit korálové útesy, bohaté na vápno, aby se mohl udělat cement a další stavební materiály. Problém je, že odstraněním tohoto útesu byla zcela odhalena pláž u Candidasy, kterou jednoduše smetlo moře a do dnešních dnů zde prakticky pláže nenaleznete.

Hráze chránící pláže Candidasy

Hráze chránící pláže Candidasy

Jakmile si to hoteliéři uvědomili, investovali do vytvoření umělých bariér v moři, které pomohly k tomu, že se některé pláže částečně obnovily. Přesto zde ale nečekejte široké písčité pláže, ty jsou bohužel pryč, přestože se je postupně daří obnovovat. Korálový útes však je ztracen beznadějně, což je velká škoda právě kvůli tomu, že byla Candidasa vyhlášenou lokalitou ke šnorchlování…

Upřímně musím říct, že v „sousedním“ Padang Bai se nám líbilo daleko více (i kvůli tomu, že v Padang Bai je hezká pláž), je však pravdou, že v něm nejsou tak kvalitní hotely.

Turistika a potápění

Candidasa je dobrým výchozím bodem pro potápění a šnorchlování. Nachází se tu skvělá místa jako například Tepelong Island nebo ostrovy Mimpang. Viditelnost v moři je více jak 30 metrů. Je velká pravděpodobnost, že uvidíte i žraloky. Potápěčské výpravy jsou organizovány z Candi Dasa a Padang Bai.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.67 hvězdy
    3.67 / 5 (3 )
  • 73.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Není tady co dělat

dne 2015-02-14 13:37:43

Strávili jsme zde jednu noc, původně jsme chtěli více, ale protože jsme tady neměli moc co dělat jeli jsme dál. Pláže tady v podstatě nejsou, měli jsme zhruba takovou, jaká je na obrázku u článku, moc se na tom ležet nedalo. Ležení u bazénu nás nebere (to můžeme ležet doma), večer tady nebylo moc kam jít a ani tady nejsou žádné obchůdky (chtěli jsme koupit suvenýry pro známé). Tak jsme to tady zabalili a jeli do Kuty. Ono by to v Candidase nemuselo být špatné, ale jelikož nejsme jedni z těch, co potřebují mít absolutní klid a rádi se bavíme, tak to pro nás prostě nebylo.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Městečko hezké, pláže o ničem

dne 2014-12-08 00:07:06

Candidasa muselo být krásné městečko, když zde ještě byly široké pláže. Dnes bohužel zde prakticky pláže již nejsou, respektive jen na několika místech je pár pruhů písku, takže celé město tímto dost utrpělo na kráse a je to velká škoda.
Hotely tak jsou sice nalepeny podél pobřeží, ale nejsou zakončeny písčitou pláží, ale jen zdmi, které brání před vlnami. Většina hotelů zde proto má bazén, jelikož chodit se koupat do moře je zde trošku složitější.
Mimo to je ale Candidasa příjemné místo, kde lze nakoupit a odkud je to kousek do celé východní části Bali. Pokud uvažujete o tom, že si zde uděláte "stanoviště", ze kterého budete vyrážet dále na východ a severovýchod, je to podle mne dobrý nápad. Nedaleko ležící Padang Bai, které jsme jako výchozí bod zvolili my, je sice hezčí městečko, ale Candidasa je o něco lépe položená (leží prakticky podél hlavní cesty).Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné letovisko Candi dasa

dne 2014-11-08 13:15:42

Candi dasa je oblíbené letovisko ve východním Bali, které je dobrou volbou, hledáte-li na dovolené klid. Je také dobrým výchozím místem pro poznávání východní poloviny Bali, která je moc hezká (není tady tolik turistů a je tu krásná příroda). Je škoda, že tady nemají pláže. Docela nás překvapila komunita lidí, kteří žijí na západní straně letoviska. Přišli nám jako nějací hipíci, ale do řeči jsme se s nimi nedávali :-)Dovolená Candidasa

Zaujal vás náš článek o destinaci Candidasa na Bali? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Candidasa nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Bali je skvělá volba!