Již několikrát se mne známí ptali, co mi dokázalo nejvíce pokazit dovolenou. V podstatě vždy jsem je zaskočila tím, když jsem jim řekla, že nejvíce si pokazit dovolenou umím jednoznačně já sama 🙂

Možná vás taková upřímnost překvapuje, ale je to opravdu tak. A tento svůj poznatek, který se netýká jen mé osoby, ale možná všech lidí, které znám, stavím na svých zkušenostech bývalého průvodce cestovní kanceláře a zkušenostech bývalého pracovníka cestovní agentury.

Opravdu dle mého názoru a toho, co jsem již na svých cestách viděla a zažila, platí, že to, zda bude dovolená povedená, skvělá, nezapomenutelná (atp.), ovlivníte na 90% jen vy sami. Ono totiž vůbec nezáleží na tom, jestli spíte v chatrči, jestli se sprchujete studenou vodou, jestli je pláž taková nebo maková a jestli v destinaci je obchod se všemi možnými suvenýry či nikoli. Záleží jen a pouze na tom, zda na dovolenou jedete s tím, že si ji užijete a uděláte vše pro to, abyste si ji užili a nebo na ni jedete podráždění, připraveni hledat chyby na všem a na všech okolo sebe.

Víte, kdo vám umí nejlépe pokazit dovolenou

Víte, kdo vám umí nejlépe pokazit dovolenou

Zažila jsem krásně zorganizované zájezdy (jako delegát i jako turista), které byly opravdu „boží“, ale přesto se na nich našli lidé, kteří celou dobu brblali – kvůli příliš hlučným dětem, kvůli příliš teplému moři, kvůli zaprášenému obrazu v pokoji, či (a to mne pobavilo nejvíce) kvůli příliš studené zmrzlině (a byla to vyhlášená zmrzlina v Istanbulu – kdo vyzkoušel, dá mi jistě za pravdu, že je úžasná!) 🙂

Nechci říct, že během dovolené nemohou nastat krizové situace, které nemůžete ovlivnit, že ze strany cestovky nemůže vzniknout problém, že se k vám někdo zachová tak, jak by asi nebylo vhodné. Ale je jen na vás, jestli si uvědomíte, že některé věci prostě nemá smysl řešit a trápit se jimi. Zvlášť na dovolené, kde platíte nemalé peníze za to, abyste si odpočali a zrelaxovali.

Z vlastní zkušenosti jednoznačně tvrdím, že je vždycky lepší mávnou rukou a užít si na dovolené to, co jde, protože čas strávený rozčilováním se a hádáním se s personálem hotelu, delegátem, prodejcem v obchodě vám nikdo nevrátí a dovolenou vám o něj neprodlouží. A to prosím píšu s ohledem na to, že jsem poloviční cholerik 🙂

Zkuste sami zavzpomínat na to, kdy jste se na dovolených zbytečně rozčilovali jen kvůli tomu, že jste se špatně vyspali, nebo že jste se nechali vytočit úplnou drobností, kterou za normální situace přecházíte bez mrknutí oka. Uvidíte, že vám dojde, že dovolená je z jistého úhlu pohledu poměrně stresující doba (balení, chystání dětí, manžela 🙂 a také to, že jste všichni spolu prakticky 24 hodin denně atp.), ve které se někdy nemusíme chovat tak, jak je u nás běžné.

Čili až vás příště na dovolené naštve partner nebo dítě, až vám zavřou obchod před nosem, až vám v restauraci přinesou něco jiného, než jste si objednali a nebo až na vás bude protivný delegát (protože ho třeba zrovna vytočila majitelka cestovky), vzpomeňte si na mne a mávněte nad tím rukou, nestojí to za vynervování se.

Takže ano, opravdu platí to, že dovolenou si nejlépe umíme pokazit my sami. Překvapivé? Možná ano, ale zkuste se nad tím zamyslet a uvidíte, že mi dáte za pravdu. A pokud ne, napište do komentářů, co si myslíte a co dokáže zaručeně pokazit dovolenou právě vám!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!