Pohodlné cestování začíná u balení. Pokud si dokážete efektivně zabalit, nestrávíte na cestách většinu času hledáním věcí, které právě potřebujete, vybalováním a opětovným balením všech věcí a taháním nadrozměrných těžkých zavazadel. Cestu si tak mnohem víc užijete. Jak si ale zabalit tak, abyste se všem komplikacím vyhnuli a zároveň na nic nezapomněli? Pomůže vám jak náš článek o tom, co si sbalit do kufru na dovolenou a co si sbalit do krosny na cesty a pak také několik tipů v tomto článku. Tak se na ně pojďme podívat!

Adekvátní velikost zavazadla

Jestliže cestujete s příručním zavazadlem a často se přemisťujete, je pro vás zásadní mít co nejkompaktnější zavazadlo. S rozvojem cestování přišly různé firmy také s vychytávkami, díky kterým bude vaše cestování jednodušší. Poohlédněte se po cestovní tašce, která má kolečka, popruhy na nošení na zádech a pásky pro přichycení dalších nezbytností vně batohu. Takových modelů existuje již celá řada a ušetří vám spoustu práce.

Cestování nalehko

Cestování nalehko

Důležité je také vybrat si správnou velikost. Doporučujeme se přiklonit vždy k té menší, protože vás to donutí vyřadit položky, které byste na cestě pravděpodobně ani nevyužili, a zabalit lehčeji a věřte nám – pokud nejste cestováním nalehko protřelí, zcela jistě máte zabaleno minimálně 2x tolik věcí, než reálně potřebujete 🙂

Zorganizujte svůj chaos

Skvělým pomocníkem při balení jsou organizéry. Ty se prodávají z různých materiálů, v různých barvách i velikostech a jsou obvykle na zip. Jednoduše do nich vyskládáte oblečení a doplňky podle použití a jakmile budete na cestě něco potřebovat, vytáhnete jen konkrétní organizér, věc rychle najdete a po použití zase jednoduše zabalíte. Zamezíte tak zmatkům v přeplněném kufru/batohu a vždy rychle najdete to, co potřebujete, aniž byste museli pracně vytáhnout (a pak zase skládat) kompletní obsah zavazadla.

Ultralight vybavení

Pokud si s sebou vezmete vybavení, které je těžké a vhodné spíš pro jednodenní výlet, můžete si sbalit sebelépe, ale bude vám to k ničemu. Může se zdát, že pokud zvolíte například u bundy o pár desítek gramů lehčí variantu, příliš vás to nevytrhne. Pokud máte ale seznam věcí se zhruba 20 položkami, snížení váhy většiny z nich vám přinese úlevu i o několik kilo.

Výběr máte navíc v současné době o dost jednodušší. Na trhu existují obchody specializované na tzv. ultralight výbavu, kde nakoupíte to nejlehčí oblečení i příslušenství, které je zároveň plně funkční. Z vlastní zkušenosti toto vybavení vřele doporučujeme, protože byť vás pravděpodobně vyjde o něco dráž, vaše záda vám poděkují.

Kde se nejlehčí varianta nevyplatí

Kde byste ale šetřit váhou neměli? Objemnější zátěž si dovolte u stanu a spacáku. Jedná se o nejdůležitější vybavení, jež by mělo odpovídat podmínkám, ve kterých budete cestovat. I když víte, že bude na cestě teplo, pořiďte si raději spacák, který má rezervu, co se týká teplotních stupňů. Nikdy nevíte, jak se počasí zvrtne, proto je také lepší odolný a stabilní stan. Dobrou kombinaci kompaktnosti a pevnosti nabízejí například stany Coleman.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!