Město Atlantic City leží asi 2 hodiny cesty od New Jersey, respektive New Yorku na pobřeží Atlantiku.

Atlantic City je známé především jako Las Vegas východu USA a místo, kde s oblibou trávila volný čas newyorská smetánka, pro kterou ostatně bylo toto město vybudováno. V době svého největšího věhlasu se zde opravdu sjížděly ty největší americké superstar, aby si užily slunečních paprsků na nekonečných plážích a zejména pak večerního mecheche v řadě místních podniků, kasín, klubů a hotelů.

Zatímco smetánka a superstars zde již obvykle na dovolenou nejezdí, pověst Atlantic City zůstává stejná – město zábavy a hazardu

Atlantic City

Atlantic City

Atlantic City dnes

Bohužel pro Atlantic City se s rozvojem leteckého průmyslu většina klientely přesunula spíše na pláže Floridy, což postupně vedlo a stále vede k tomu, že jednotlivé hotely a kasína chátrají a ztrácí svůj dřívější punc a šmrnc. Přesto je Atlantic City velice atraktivním místem, kde stačí zaparkovat auto a jít se projít na místní promenádu (Atlantic City Boardwalk), která je dlouhá řadu mil (v podstatě vede podél celého pobřeží Atlantic City) a na které narazíte na bezpočet podniků, atrakcí a do hluboké noci zářících neonů kasín a restaurací, které vás společně s velkým množstvím všemožných obchůdků budou lákat k utrácení.

Pokud bude teplo, neváhejte, vemte si plavky a vyražte se vydovádět do vln. Pláže jsou zde široké, písek je krásné jemný a vstup do moře pozvolný, takže je vhodný i pro děti. Pozor jen na větší vlny kousek od pobřeží a také na to, že voda Atlantiku nebývá příliš teplá.

Atlantic City Boardwalk Atlantic City Boardwalk

© Sean Pavone / Shutterstock.com

Ubytování v Atlantic City je poměrně nákladné (nechcete-li bydlet v motelu a nebo nekvalitním hotelu, počítejte s cenou na úrovni Manhattanu), takže dobře plánujte. Pokud se sem nechystáte v nejvyšší sezoně, možná bych doporučil nechat výběr hotelu na poslední chvíli, kdy se přecijen mohou objevit různé akční nabídky.

Budete-li mít v Atlantic City více času, zajeďte si i do městeček, ležících jižněji – narazíte zde na „historická“ města (historická píšu v uvozovkách, protože z pohledu nás Evropanů je 19. století opravdu jen stěží historie – Američané to však vzhledem ke krátké historii USA berou samozřejmě jinak) se zajímavou původní architekturou, která jsou vyhlášená i v různých průvodcích a turistických příručkách.

Kasíno v Atlantic City Kasíno v Atlantic City

© Sean Pavone / Shutterstock, Inc.

Mohu-li, Atlantic City doporučuji jako zastávku, pojedete-li okolo (nejčastěji pravděpodobně na trase New York – Washington, D.C., kdy je to poměrně krátká, cirka hodinová, zajížďka směrem z Philadelphie), za samostatný cíl cesty se toto město asi nevyplatí, pokud tedy nejste milovník hazardu a nechystáte-li se během pobytu na východním pobřeží USA roztočit vaše dolary v ruletě, blackjacku či v některém z výherních automatů 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.67 hvězdy
    3.67 / 5 (3 )
  • 73.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

NEčekejte moc a budete příjemně překvapení!

dne 2015-03-18 05:03:03

Atlantic City je neobvyklé místo. Opravdu jsme si užili cestu o nějakých 50 let do minulosti, protože to tady vážně místy vypadá jako ze 70. let 20. století, obzvlášť takový Caesars Palace a některé ocbody na promenádě. Pokud nemáte příliš velká očekávání a nečekáte tady druhé Las Vegas, tak vás Atlantic city určitě příjemně překvapí. Místní pláž je krásná, je tady dost plavčíků a koupání je sice obtížnější kvůli vlnám, ale osvěžení je to skvělé. Mají tady skvělý obchoďák a spoustu míst s krásným výhledem na moře. Rozhodně se tady dá v pohodě prožít pár bezva dní!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké město a okolí

dne 2015-02-27 04:19:09

Atlantic city vypadá trošku zašle a unaveně, ale čím dále podél boardwalk jdete, tím jsou hotely hezčí. Pláž je písčitá, ale četl jsem, že místy je travnatá. V každém případě je čistá a docela hezká. Myslím, že právě pláž dělá z Atlantic City to čím je. Je to zvláštní a hezké město, od jehhož návštěvy jsme byli odrazováni a i Američané nám říkali, že tam nemáme jezdit, že není nic moc. No jo, jenže oni ho srovnávají s Las Vegas, které je opravdu o něčem jiném. Ale taky je kus odsud. A když jsme byli na východním pobřeží, tak kvůli tomu nepoletíme do Vegas, že. V každém případě Vegas leží v poušti a v tom vidím velkou výhodu Atlantic City, protože tady kromě kasín máte možnost vyrazit i do přírody a nebo se okoupat v oceánu, což Vegas nenabízí. Tam je jen poušť a kasína. Projeli jsme si trošku i okolí Atlantic City, líbilo se nám třeba v Margate, kde je mnohem hezčí pláž a pro děti fajn atrakce - velká socha slona, do které se dá vejít a funguje jako prima vyhlídka. Dále Ocean City, které je podobné jako Atlantic city, ale je lepší pro rodiny s dětmi. Celkově se nám tady líbilo, třebaže je sláva Atlantic city už dávno ta tam.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Zašlá sláva Atlantic City

dne 2014-11-19 23:20:08

Atlantic City je známé americké město, které leží na pobřeží Atlantiku (odsud samozřejmě jeho název) a které sloužilo Newyorčanům jako centrum zábavy, které je jen chvilku jízdy autem od New Yorku. Během let zde vyrostla řada hotelů, hotýlků, spousta restaurací, barů a také hromada kasín a dalších zábavních center. Díky rozvoji letecké dopravy však došlo k tomu, že pro obyvatele New Yorku (ale třeba také Philadelphie, Baltimoru a Washingtonu, které leží rovněž nedaleko) se stalo jednodušší sednout na letadlo a letět na víkend třeba na Floridu, kde je počasí vhodnější, pláže hezčí a celkově je zde mnohem delší letní sezona (o množství atrakcí nemluvě). To vše vedlo k tomu, že Atlantic City postupně upadá, množství návštěvníků se zmenšuje a dnes se tady dá mluvit spíše o zašlé slávě.

Přesto je Atlantic City místem, které stojí za návštěvu, protože je to hezké městečko s bezva promenádou a řadou míst, kde se můžete zastavit a zabavit (jsou tady časté různé performance, festivaly, jednotlivé hotely/kasína pořádají řadu akcí apod.) a také se zde můžete bez potíží okoupat v oceánu (jen teda počítejte s tím, že mimo letní měsíce je tady dost studená voda).

Pokud sem nezajedete, o nic zásadního nepřijdete, ale myslím, že strávit tady jeden den je velmi příjemný způsob, jak si pobyt na východě USA ozvláštnit a zpestřit ;-) A pokud jste ještě nebyli ve Vegas, ubytujte se tady aspoň na jednu noc a zajděte se podívat do pravého amerického kasína a utraťte tady nějaký ten dollar - je to přecijen součást zážitku z cest po USA!Dovolená Atlantic City

Atlantic City je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Atlantic City či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do USA, stačí kliknout sem a vybrat si :-)