Las Vegas vyrostlo během 100 let z ničeho. Je to město, které ve světě nemá obdoby, vzdáleně se mu blíží asijské Macao a ještě vzdáleněji východoamerické Atlantic City. Nejdůležitější částí města je asi pětikilometrový pás Las Vegas Boulevard, přičemž právě tato část města je nazývána světoznámým pojmem Strip. Vznikly zde obrovské honosné hotely a kasina, ze kterých přímo čiší luxus. Nejsou zde naštěstí jen bary a kasina. Můžete vyzkoušet i jiné atrakce, například atrakce na 350 metrů vysoké věži Stratosphere, nejvýše postavenou horskou dráhu na světě, ale také  jiné zajímavosti. Město Las Vega a život v něm, jeho zajímavost a atrakce nelze popsat. Musí se zažít. Právě proto se sem sjíždí turisté nejen z USA, ale z celého světa.

Světoznámá cedule Las Vegas

Světoznámá cedule Las Vegas

Město Las Vegas bylo postaveno v Nevadské poušti, založeno bylo v roce 1905. Je nejlidnatějším městem ve státě Nevada. Zabírá pochu 182 km2. Je mezinárodně uznávaným hlavním městem rekreace,hazardních her a nakupování. Do podvědomí všech případných návštěvníků se dostalo především díky opěvovanému nočnímu životu a méně opěvované zločinnosti. Bavit se zde můžete 24 hodin denně s jediným limitujícím faktorem, což je vaše pěněženka.

Las Vegas v noci

Las Vegas v noci

Oblast byla již před několika tisíci lety známá domorodým obyvatelům pro podzemní vody, které se v údolí dnešního Las Vegas vyskytují. Jsou dochovány záznamy o kmeni Paiutů, jež se zde usídlili již ve 2. tisíciletí před naším letopočtem. Poté, kolem roku 500 před naším letopočtem, zde žil kmen Anasazi. První zaznamenaný evropský návštěvník údolí, byl Španěl Rafael Rivera v roce 1829, který tuto oblast nazval Las Vegas, což španělsky znamená „louky“.

Původně oblast patřila Mexiku, ale po prohrané válce s USA se Las Vegas stalo součástí Nového Mexika. To už zde začali stavět své osady Mormoni a vedla sem již i železnice. V roce 1931 byly ve státě Nevada zlegalizovány hazardní hry a v Las Vegas se začala stavět síť hotelů a kasín. První hotel nesl název Hotel Nevada, dnes je to Golden Gate.

Las Vegas - The Strip Las Vegas – The Strip

© littleny / Shutterstock.com

V roce 1940 nastal velký rozvoj města, když se sem přestěhoval projekt na vývoj atomové bomby. Tehdy se sem sjížděli špičkoví vědci z celých USA, dnes sem míří lidé z celého světa, aby ten „blázinec“ mohli vidět na vlastní oči a mohli si projít místa, která se objevují ve filmech a seriálech, jež denně vídáme v televizi. A díky snadnému cestování do i po USA je to opravdu jednoduché, neboť již dávno jsou pryč doby složitě vyřizovaných víz, dnes stačí jednoduše onlina požádat o tzv. ESTA a můžete vyrazit. A když si s ESTA nebudete vědět rady, můžete využít službu tzv. asistované ESTA s garancí, jednodušší už to být opravdu nemůže. Tak kdy do Las Vegas vyrazíte?

Nejznámější hotely v Las Vegas

Hotel a casino New York New York

Byl otevřen v roce 1996 a je  zařízen ve stylu (pozor, překvapení) New Yorku. Jsou zde postaveny repliky známých staveb jeko je Socha svobody, Brooklynský most,  Empire State Building, Cryskler Building. Okolo hotelu je postavena horská dráha.

Hotel a kasíno New York New York v Las Vegas Hotel a kasíno New York New York v Las Vegas

© Andrew Zarivny / Shutterstock.com

Hotel Mirage

Atrakcí hotelu je vulkán, který vybuchne každou čtvrthodinu a šíří se od něj vůně kokosových ořechů. Hlavní atrakcí je ovšem show se dvěma bílými tygry.

Vulkán u hotelu Mirage Vulkán u hotelu Mirage

© Jerry Sharp / Shutterstock.com

Hotel Caesar palace

Je postaven podle motivů starého Říma. Součástí vnitřního vybavení je přesná replika sochy Davida.

Hotel Caesar palace Hotel Caesar palace

© Daniel Korzeniewski / Shutterstock.com

Hotel Bellagio

Hotel proslul jezírkem se soustavou vodotrysků, které chrlí vodu každou půlhodinu za hudebního doprovodu. Jedná se o nejznámější atrakci na stripu a počítejte s tím, že zde je vždy dav lidí, který toto představení sleduje. Nejhezčí je po setmění, kdy jsou vodotrysky nasvíceny.

Hotel Bellagio s fontánou Hotel Bellagio s fontánou

© littleny / Shutterstock.com

Hotel MGM Grand

V době svého otevření (prosinec 1993) byl největším hotelem a největším kasínem na celém světě.

Hotel MGM Grand Hotel MGM Grand

© Andrew Zarivny / Shutterstock.com

Hotel Circus Circus

Za hotelem je postaven zábavní komplex s názvem Grand Slam Canyon. Jedná se o kombinaci Grand Canyon s Jurským parkem. Součástí komplexu je i horská dráha a vodopád.

Hotel Circus Circus Hotel Circus Circus

© Jorg Hackemann / Shutterstock.com

Hotel Luxor

Je postaven ve tvaru černé pyramidy, z jejíhož vrcholu jsou vypouštěny laserové efekty do výšky několika kilometrů.

Hotel Luxor Hotel Luxor

© Andrew Zarivny / Shutterstock.com

Stratosphere

Věž vysoká 300 metrů (nejvyšší budova v Las Vegas) s padesátimetrovým katapultem. Katapult vás vystřelí dalších 50 metrů a zažijete něco nepředstavitelného. Hotel je postaven na vzdálenější části Stripu a ačkoli zde často seženete velmi dobré nabídky na ubytování, počítejte s tím, že dostat se na hlavní část stripu je poměrně dlouhá procházka. Je proto lepší ubytovat se někde blíže hlavnímu dění, chcete-li být v opravdovém centru města.

Stratosphere v Las Vegas Stratosphere v Las Vegas

© Andrey Bayda / Shutterstock.com

Venetian

Hotel postavený v benátském stylu. Můžete se zde projet na gondole na Kanále Grande a zpívat vám k tomu bude gondoliér, potkáte italské policisty Carabinieri.

Hotel Venetian Benátky? Kdeže. Hotel Venetian v Las Vegas!

© f11photo / Shutterstock.com

Svatby v Las Vegas

V Las Vegas se můžete bez problémů oženit nebo vdát. Město je považováno za hlavní město svateb, ale i rozvodů. Po zaplacení příslušného poplatku dostanete povolení ke svatbě a to je jediné, co potřebujete. Je zde celkem asi 50 kaplí a ročně je zde sezdáno 80 000 párů. Nejznámějším místem je Little white chapel, která je v provozu 24 hodin denně.

Little Church of the West Wedding Chapel v Las Vegas

Little Church of the West Wedding Chapel v Las Vegas

Velmi známou a dle mého názoru i mnohem krásnější, je ale Little Church of the West Wedding Chapel, která stojí jen pár kroků od cedule Welcome to Fabulous Las Vegas.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Šílené město peněz :-)

dne 2015-04-11 07:30:25

Opulentní, šílené, přehypované město uprostřed pouště. Na světě naprosto jedinečné město, nenajdete podobné (často srovnávané Macao je obdobné jen lehce, ale v mnoha ohledech je zcela jiné). Las Vegas je město utrácení, nočního života, divokých večírků, luxusu, barev a světel. Celé město však má jednoho hlavního jmenovatele - peníze. Ty tady můžete otáčet rychlostí, kterou nahradí snad jen obchodování na burze - a teď nemyslím stánkaře, ale burzu peněžní :-)

Je tady nespočet míst, která vás ráda zbaví většího obnosu, ale kde samozřejmě i větší obnos můžete vyhrát. Lidé z celého světa do Las Vegas jezdí s tím, že mají vyčleněný rozpočet na utrácení v různých hrách, automatech a dalších atrakcích, které doslova vybízejí k tomu, abyste do nich peníze házeli.

Já teda nejsem žádná gamblerka a nikdy jsem nic podobného nevyhledávala, a to ani v USA ani nikde jinde. Ale i tak jsem si to tady prostě chtěla vyzkoušet a pár desítek dolarů jsme tady utratili :-) Prostě jsem to musela zkusit a zažít. Je to adrenalin, ale vím, že téhle formě zábavy nepropadnu, protože si peníze umím užít lepším způsobem. Na druhou stranu kamarádka tady vyhrála asi $1000, což člověka prostě vtáhne do hry :-)

Pokud si odmyslíte tu pokleslost toho, co se tady děje a o čem celé tohle město je, je to zajímavé místo, které vyrostlo skutečně uprostřed pouště a je jako fata morgana, přelud, který se zvedá z vyprahlé krajiny rozpálené žárem slunce.

Má však jednu nevýhodu, která mne docela iritovala - je tady všude neustálý hluk, kravál, dunění hudby... Ale je to Las Vegas, takže to tady asi člověk musí očekávat :-)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Vegas baby!

dne 2015-04-08 09:23:20

Vegas je boží! Tady můžete zažít jakoukoli dovolenou budete chtít - můžete nakupovat dokud vás z toho neklepne v jednou ze dvou obrovských outletů (kam vás doveze velmi levně bus), můžete zkoušet kuchyně celého světa, můžete chodit na nejlepší a nejdivočejší představení, nebo světoznámé one man show, můžete jet na spoustu výletů do okolí (nejlepší jsou Grand Canyon - asi 5 hodin cesty, Death Valley a nebo Red Rock Canyon), můžete bydlet v úžasných luxusních hotelech (větší hotely jsem nikdy neviděl), opalovat se na střechách hotelů s bazény, divoce pařit od rána do noci, propít celý den, utrácet ve velkém a nebo vyhrávat v kasínech....... Doporučil bych tohle místo všem, teda kromě rodin s dětmi - pro ty to tady vážně není, pro každého jiného je to tady prostě životní zážitek! Je to jako Disneyland pro dospěláky :)

Pár tipů pro ostatní cestovatele:

1. jeďte tady mimo léto, v létě je tady vedro k padnutí. Ideální je jaro a nebo pak až konec září a dál.
2. pozor na naháněče v hotelích, kteří nabízí free gifts (dárky zdarma), navazují hovory dotazy odkud jste a tak dále. Jsou to zaměstnanci hotelu, kteří mají za úkol jediné - prodat vám předražené lístky na nějaké představení. Potkáte je jak přímo v hotelu tak i kolem kasín. Nic od nich nekupujte, je to předražené a to hodně.
3. nejzajímavější část Vegas se dá jednoduše projít od Mandalay na jižním konci až k Wynn skoro nahoře - cstou projdete kolem nejznámějších míst jako je Luxor, Bellagio, MGM, Caesars Palace a dalších.
4. v kasínech neplaťte za drinky, pokud hrajete na automatech - řekněte obsluze, ať vám donese free drinks a dejte jí za to pak hlavně dýško!
5. pokud chcete na nějaké představení (doporučuju!), najděte si ve městě "budky", kde prodávají lístky s výraznými slevami i na dobrá místa (jsou to obvykle představení v následujících 2 dnech). Dost tím ušetříte a pokud je vám jedno, jaké představení uvidíte, tak je to ideální.

Prostě "Vegas baby"!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Není to můj šálek čaje, ale je to vyjímečné město s hezkým okolím

dne 2014-12-25 17:22:24

Přes Vegas jsme projížděli cestou ke Grand Canyonu a když už jsme tady byli, tak jsme se museli zastavit a podívat se na to světoznámé město neřesti. No, narovinu říkám, že to tady není vyloženě špatné, ale my zjevně nejsme správná cílová skupina. Máme rádi přírodu a tady je to přesný opak - velké typicky americké město, které ale postrádá atmosféru měst jako New York, San Francisco nebo Washington. Tady se točí peníze a je to vidět na každém kroku. Celé město je postavené jako jedna velká peněžní černá díra, která z vás vycucne všechny peníze, které u sebe máte. Je tady spousta různých atrakcí a aktivit, ale protože nás kasína nelákají a na drahé hotely nemáme, tak jsme se ubytovali v Downtown, kde je to o dost levnější než v centru města. Ono centrum je opravdu hodně drahé, jídlo a pití je za šílené peníze, zvlášť po připočítání všech daní. Celé město v noci září jako jedna velká pestrobarevná žárovka. A je tady vážně randál, hlavně teda v centru mě z toho bolela hlava. Ale dokážu si představit, že pro lidi, kteří se rádi baví, na světě nebude moc lepších míst. Ale je nutné si sebou přivést dost hotovosti! Takže pokud to shrnu, Las Vegas je divoké město pro milovníky pití, kasín a zábavy, všichni ostatní se tady budou cítit tak trošku nesví.

My jsme si tady zajeli do Red Rock Canyon, o kterém jsme sice věděli už předtím, ale neměli jsme jej v našich cestovních plánech. Doporučili nám jej lidé, se kterými jsme se ve Vegas dali do řeči a kteří vypadali, že jsou podobné krevní skupiny jako my. A protože je tenhle park hned vedle Vegas, nebyl to ani organizačně žádný problém.

Red Rock je krásné místo, pro někoho, kdo rád trekuje je to tady moc fajn. POkud rádi jezdíte na kolech nebo na koních, přijdete si tady taky na své. Moc hezká příroda, k tomu malé hezké muzeum, prostě typický udržovaný americký park se skvělými zaměstnanci, kteří vám rádi na vše odpoví, pomůžou, poradí. Vstupné je navíc levné a dá se tady zajet třeba i jen na příjemný piknik.

Celkově tedy Vegas hodnotím jako lepší průměr. Samotné město mě nijak zásadně neuchvátilo, ale jsem si vědoma, že je to město netradiční a výjimečné. Navíc má v okolí spoustu zajímavých míst. Proto jej nemůžu hodnotit podprůměrně, třebaže můj šálek čaje to tady opravdu není.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Tady to žije!!

dne 2014-12-12 03:33:36

V Las Vegas jsou tuny věcí, které můžete dělat a které vás zabaví na dlouhé dny, takže výlet sem se rozhodně vyplatí! Je zde spousta vynikajících restaurací, zábavních klubů a večerních show - místní představení jsou vyhlášená po celém světě a určitě stojí si sem na nějaké zajít. Kromě toho tady můžete udělat výlety do okolí (Death Valley, Grand Canyon, různé národní parky), velký zážitek je let vrtulníkem kolem nočního Vegas (podle mě lepší než noční New York!), no a nakonec samozřejmě nepřeberná nabídka kasín! Neskutečné město, které žije 24 hodin denně, 7 dní v týdnu!Dovolená Las Vegas

Zaujal vás náš článek o destinaci Las Vegas v USA? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Las Vegas nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v USA je skvělá volba!