Národní park Mikumi leží severně od lovecké rezervace Selous Game Reserve, v oblasti zvané Morogoro. Na severu hraničí s horami Uluguru a na jihovýchodě s pohořím Rubeho. Park byl založen v roce 1969, v roce 1975 rozšířen k lovecké rezervaci.

Park leží v podkově vysoko se tyčících hor. Je to čtvrtý největší národní park v Tanzánii.

Národní park Mikumi - stádo impal

Národní park Mikumi – stádo impal

Co nabízí národní park Mikumi

Parkem protéká řeka Mkata a žije zde množství zvířat včetně psů hlenovitých, kudu velkého, přímorožce šavlorohého a nezbytných stád slonů. Zdejšího ekosystému využívají migrující zvířata. Kromě už zmíněných slonů jsou tu také zebry a buvoli. Vidět zde můžeme i lvy a pakoně. Svůj domov zde má více jak 400 druhů ptáků. V parku je možný pěší výlet s doprovodem rangera.

Ubytování je možné v kempech, v luxusních stanových táborech a nebo v domcích v blízkosti parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Moc hezký park

dne 2014-11-08 22:22:02

Národní park Mikumi byl jedním z parků, které jsme navštívily na pevninské Tanzánii a byli jsme s jeho návštěvou velice spokojené.
Je to odsud docela (relativně) kousek z Dar es Salaam, cesta sem trvá asi 7 hodin (kvůli dopravě, stavu cesty, policejním kontrolám to nejede tak rychle). Dá se i letět, ale to už vyšlo dráž a nevešlo se nám to do rozpočtu :o)
Vstupné je cirka 30 USD za den a osobu, platbu je možné provést jen platební kartu, aspoň nám platbu v hotovosti neumožnili.
V parku si pronajměte auto s průvodcem, pokud pojedete náhodou vlastním autem, tak samozřejmě budete potřebovat 4x4.
V parku jde vidět mnoho druhů afrických zvířat, pokud si dobře pamatuju, nejsou tady jen nosorožci Protože je park docela velký, je tady dost možností zvěř pozorovat. Jsou tady krásné přírodní scenérie s rozsáhlými travnatými savanami s kopci na pozadí. Moc se nám tady líbilo.
My měly půldenní výlet (nějakých 5 hodin) za asi 70 USD za osobu a myslím, že to bylo tak akorát. Viděli jsme spoustu zvířat, zebry, bůvoly, žirafy, samozřejmě spoustu slonů, gazel, opic, hrochy a další a další zvířata.
Ubytovat se dá jak v blízkosti parku tak i přímo v parku. Mají tady kempy a tábořiště, které mají v klasické variantě i ve variantě luxusní. Kempování v parku je samozřejmě zážitek sám o sobě :o)
Vzhledem k poloze parku je úplně ideální pro kombinaci s pobytem na Zanzibaru!Dovolená Národní park Mikumi

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Mikumi v Tanzánii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Mikumi nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Tanzánii je skvělá volba!