Zdravotní péče na Seychelách

Zdravotní péče je běžně dosažitelná a co je velice důležité, je také skutečnost, že zdravotní péče na Seychelách je na evropské úrovni. Na největším ostrově Mahé lze doporučit Victoria Hospital (tel. 388020).

Doporučuje se sjednat si zdravotní pojištění u renomované pojišťovny a kromě pojistky (s adresou a telefonem na asistenční službu) pro případ náhlého úrazu či onemocnění disponovat též kreditní kartou. V případě ošetření je nezbytné nechat si vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovat veškeré originály účtů, receptů a dalších případných dokladů (např. rtg snímků) pro pozdější jednání s pojišťovnami.

Očkování pro cesty na Seychely

Není vyžadováno žádné speciální očkování. Státní zdravotnická péče je poskytována zdarma.

Je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A, břišnímu tyfu. Tedy běžná cestovatelská očkování, která využijete i v ČR.

Turisté cestující ze země, kde je prokázaný výskyt žluté zimnice, se musí prokázat certifikátem o očkování proti této nemoci.

Do cestovní lékárničky nezapomeňte přibalit léky proti horečce (anopyrin, paralen, acylpyrin), léky proti bolesti (bručen, korylan), léky na zastavení průjmu ercefuryl, imodium, reasec, casbosorb), střevní dezinfekci (Endiaron, endiform, mexaform), léky na zklidnění při  poštípání hmyzem (dithiaden, fenistil). Kompletní seznam toho, co mít v cestovní lékárničce najdete v samostatném článku Cestovní lékárnička, jaké léky si sbalit na dovolenou.

Rozhodně se doporučuje používat repelenty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Seychelách

Klikněte pro zobrazení nabídky Seychely: zájezdy nebo Seychely: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou na Seychely!