Kazaviti jsou dvě vesnice – Megalo Kazaviti (Megalos Prinos) a Mikro Kazaviti (Mikros Prinos). Vesnice byly postaveny proti sobě na zalesněných svazích kopců a patří mezi nejhezčí osady na ostrově. Domky obou vesnic jsou skryty hustým porostem stromů. Osady se rozkládají nedaleko turistického střediska Prinos.

Kazaviti

Kazaviti

V menší vesnici – Mikro Kazaviti stojí starý kostel Aghios Georgios. Má břidlicovou střechu a kolem nádvoří byla v roce 1815 vybudována zeď. Naskýtá se odtud nádherný výhled až na moře.

Megalos Prinos - Kazaviti

Megalos Prinos – Kazaviti

Přes malou rokli s potůčky stojí vetší z vesnic – Megalo Kazaviti. Zdejší staré domy mají břidlicovou střechu. Domy jsou prostorné s velkými balkony a štíhlými komíny. Na malém náměstí rostou staré platany, které poskytují stín několika tavernám. V jedné z uliček vesnice se nalézá starý kostelík Dvanácti Apoštolů z 19. století. V interiéru kostelíka najdete malovanou kazatelnu či dřevěný vyřezávaný sloup. Stojí zde vysoká zvonice s letitým dřevěným schodištěm a také kaplička Zoodochu Pigis. Vedle kostela narazíte na zbytky školní budovy z 19. století.

Při procházce vesnicí objevíte mezi hustým porostem ořechů několik kašen s vodními prameny, které sloužily jako zdroj vody místním obyvatelům. Dvory starých domů ukrývají klasické pece a lisovny. Specialitami zdejších taveren jsou obří fazole, skopové maso na rožni, smažené vepřové maso na pánvi ochucené pálivou paprikou.

Domek v Mikros Prinos

Domek v Mikros Prinos

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kazaviti

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Kazaviti? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Kazaviti nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!