Hlavnímu městu ostrova Skopelos se někdy, podobně jako na jiných řeckých ostrovech, říká Chora nebo Hora. Město je centrem administrativy, kultury a obchodu. Nalézá se tu rovněž hlavní přístav. Vzhledem k tomu, že ostrov nemá letiště, stane se město Skopelos s největší pravděpodobností prvním místem, jež spatříte při připlouvání k ostrovu. Budete překvapeni krásou městečka s domečky s bílými fasádami a červenými stříškami, postavenými na zeleném svahu. Úzké uličky města jsou jako stvořené k romantickým procházkám. Narazíte na zákoutí plná schodů, balkonků a květin. V centru se nesetkáte s přílišným dopravním ruchem – auta se sem totiž téměř nedostanou.

Přístav města Skopelos

Přístav města Skopelos

Když vystoupáte na svah, uvidíte kostelík Agios Athanasios a zbytky městského opevnění hradu Kastro, jenž dal postavit již ve 4. století před naším letopočtem Filip Makedonský. Otevře se vám kouzelný výhled na moře a přístav.

Ve městě objevíte taverny, restaurace, bary a hudební kluby, stejně tak jako obchůdky s nejrůznějším zbožím.

Chora ostrova Skopelos

Chora ostrova Skopelos

Nejbližší pláže se rozkládají až za městem. Dostanete se sem pravidelnými autobusovými linkami nebo vodním taxi. Zapůjčit si můžete rovněž automobil. Na některé pláže lze pohodlně dojít pěšky. Pláže jsou umístěny v četných zátokách podél pobřeží, jsou pokryty zlatavým pískem s oblázky, moře je klidné, čisté a průzračně modré.

Hlavní město Skopelos (Chora) bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Město Skopelos

Město Skopelos

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Město Skopelos

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Město Skopelos je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Město Skopelos či Last minute nabídek do Řecka.