Město Skiathos-Chora je typickým řeckým přístavním městem. Centrum protínají úzké dlážděné uličky, podél nichž stojí tradiční bílé domky ozdobené květinami, zejména muškáty. Uličky vedou většinou na malá náměstíčka. Architektura nevybočuje z ostrovních zvyklostí a místy už je také narušena zvýšeným turistickým ruchem, takže v blízkosti tradičních malých taveren stojí i luxusní restauranty se skvělou světovou kuchyní. Pronikl sem bohužel (dle mého názoru) dokonce i Mc Donalds.

Město Skiathos

Město Skiathos

Najdete zde připomínky slavné minulosti – třeba muzeum Alexandrose Papadiamantise, slavného spisovatele a zdejšího rodáka. Skiathos se postupně stává kosmopolitním městem, jež se přizpůsobuje turistické poptávce. Doporučuje se navštívit poloostrov Bourtzi s divadlem pod širým nebem.

Skiathos, hlavní město stejnojmenného ostrova, najdete na jeho východním pobřeží. Ve městě se nalézá jediný přístav na ostrově. V přístavu jsou dvě přístaviště, jedno pro výletní čluny, druhé pro rybářské lodě. Turisté se odtud pohodlně dostanou na další řecké ostrovy.

Výhled na město Skiathos

Výhled na město Skiathos

Samotné město se rozkládá na dvou skalních hřebenech, jež ze dvou stran obklopují malou přístavní zátoku. Město je vystavěno kaskádovitě na svahu, podobně jako ostatní přístavy řeckých ostrovů. Domky s červenými stříškami jsou nahuštěny na sobě. V centru města se můžete procházet bludištěm úzkých uliček s řadou obchůdků, barů, taveren, restaurací a nočních klubů. V nabídce restaurací a taveren jsou tradiční jídla chutné řecké kuchyně, zrovna tak si můžete objednat z kontinentálního jídelníčku. Diskotékové kluby umožňují celonoční zábavu. Uličky lákají k příjemným romantickým procházkám.

Ve městě žije naprostá většina obyvatel ostrova. Ti se živí buď rybolovem, nebo jsou závislí na cestovním ruchu. Narodil se zde známý řecký spisovatel Alexandros Papadiamantis, jenž tu má v jedné z uliček nedaleko taverny Mouria své muzeum. Je po něm pojmenována i hlavní městská ulice. Spisovatel žil v 19. století a ve svých románech poutavě popisoval těžký život zdejších obyvatel.

Poloostrov Bourtzi s pevností

Poloostrov Bourtzi s pevností

Centrem života ve městě je nábřeží a přístav. Nad přístavem stojí staré centrum města.

Oblíbeným návštěvním místem se stal malý ostrůvek s pevností Bourtzi, který leží mezi dvěma přístavišti a dostanete se na něj po uměle vybudované hrázi. Na Bourtzi jsou pořádána představení pod širým nebem a je odtud také krásný výhled na celý Skiathos.

Město Skiathos se díky rozvoji cestovního ruchu stalo kosmopolitním centrem ostrova. Stále slouží jako hlavní správní středisko a nejdůležitější ostrovní přístav, ale turisté na něm oceňují restaurační zařízení s typickou řeckou kuchyní, zrovna tak jako dostatek restaurací zaměřených na evropskou kuchyni.

Přístav města Skiathos

Přístav města Skiathos

Pro ubytování poslouží rodinné apartmány a studia, ale najdete tu i několik hotelů.

Z města vede jediná ostrovní silnice. Je dlouhá 17 kilometrů a spojuje hlavní město s ostatními letovisky. Dostanete se po ní také na letiště nebo do horské vesnice Evangelistrias.

V okolí města se rozkládají příjemné písečné pláže. Přímo u města je oblíbená pláž Megali Ammos.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Město Skiathos

Klikněte pro zobrazení nabídky Město Skiathos: zájezdy nebo Město Skiathos: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Město Skiathos!