Nejnavštěvovanější a nejznámější místo s vodopády a jezírky najdete na řece Fonias. Slovo „fonias“ znamená v překladu „zabiják“ – tak se chová po prudkém dešti příval vody, který může být velmi nebezpečný.

První vodopád vysoký 15 metrů s jezerem najdete, když půjdete po značené cestě z parkoviště, jež najdete za mostem přes řeku asi čtyři a půl kilometrů za Thermou ve směru na Kipos. Tato pěšina vás provede platanovým lesem podél řeky. Cesta vám zabere pěšky asi 40 minut. Místo je v sezoně poměrně dost navštěvované. Můžete se zde vykoupat, voda není ani příliš studená. Od jezera vás zavede pěšina k vodopádu. Pokud nechcete jít pěšky, dá se k vodopádu doplavat.

Vodopády Fonias

Vodopády Fonias

Budete-li pokračovat po pěšině dál směrem vzhůru, dojdete k dalšímu vodopádu. Ten je vzdálený asi 30 minut pěší chůze. Cesta značená modrými šipkami nejprve strmě stoupá, trošku se od vody vzdaluje a pak pokračuje po vrstevnici na jih. Užijete si krásné výhledy do údolí řeky, na jezírko u prvního vodopádu i na moře. Stezka se postupně stáčí k západu a přibližuje se opět k vodě. Zde sestoupíte dolů k jezírku.

Toto jezírko není vzhledem ke složitějšímu přístupu tolik navštěvované. Pod vlastním jezerem druhého vodopádu je kaskáda miniaturních sklaních jezírek, přístupných po skalní plošině.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vodopády Fonias

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Vodopády Fonias, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!