Letovisko Kolymbia leží na jižním pobřeží, zhruba 25 kilometrů od letiště a od hlavního města Rhodos.

Kolymbia se nalézá asi 2 kilometry od hlavní silnice spojující sever a jih ostrova. Poznávacím znamením je kostel a nákupní středisko Proton. Zastávka místního autobusu je u hypermarketu Zeus.

Pláž v letovisku Kolymbia

Pláž v letovisku Kolymbia

Kolymbia patří k velmi oblíbeným turistickým střediskům. Spojuje se tu klid a hezké prostředí s ruchem a zábavou turistického letoviska.

Hned po příjezdu vás zaujme příjezdová cesta. Je dva kilometry dlouhá, velmi úzká a po obou stranách ji lemují vzrostlé eukalypty.

Středisko Kolymbia by se dalo rozdělit na dvě části – severní a jižní.

Kolymbia

Kolymbia

Severní část je široká a divočejší. Pláž se rozkládá na jižním konci pláže Afandou. Je pokryta směsí písku a kamínků, místy se vyskytují kamenné plotny. Kousek od pláže se nalézají menší hotelové komplexy.

Jižní část je písečná a stojí zde překrásná taverna s pěkným výhledem. Stala se hlavní turistickou oblastí letoviska. Udržované hotely jsou kompletně vybaveny, mají krásné zahrady se spoustou zeleně. Tvoří ji vlastně široká zátoka poskytující klid a pohodu.

Příjezdová cesta do letoviska

Příjezdová cesta do letoviska

Obě strany letoviska ohraničují vysoké kopce a skála. V mírném svahu zde hotely s travnatými plochami dotváří příjemnou atmosféru.

Kopec mezi severní a jižní částí je snadno přístupný. Výstup je nenáročný. Naskýtá se odtud krásný výhled na celé středisko, dohlédnete až k letovisku Afandou.

V letovisku mají mnoho turistických informačních center, kde si dají zajistit výlety po okolí.

Zajímavou možností je koupání na pláži Tsambika, kam dojdete i pěšky po hlavní silnici. Dopravit se tam lze i autobusem a samozřejmě autem.

Kolymbia z výšky

Kolymbia z výšky

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kolymbia

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Kolymbia, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!