Klášter Moni Panagia Tsambika stojí na hoře Tsambikas.

Kláštery s tímto názvem jsou vlastně dva.

První, původní klášter, je v současnosti neobývaný. Pro veřejnost je ale otevřený. O jeho vzniku se vypráví zajímavá legenda. Podle ní žil pod horou Tsambikas bezdětný pár. Muž jednou uviděl na hoře zvláštní ohnivou zář. Když se to opakovalo po několik dní, vydal se na horu a tam našel ikonu Matky Boží. Zapřísahal se, že když jeho žena otěhotní, postaví na vrcholku hory klášter. Po svém návratu domů mu žena oznámila, že čeká dítě. Narodila se jim dcera, kterou pojmenovali Tsambika. Muž na vrcholu hory postavil podle svého slibu malý klášter.

Klášter Moni Panagia Tsambika

Klášter Kato Tsambika

Tsambika a Tsambikos jsou dnes na ostrově Rhodos typická jména.

Bílý klášter na vrcholu je dodnes poutním místem mnoha žen, které sem přicházejí prosit bohorodičku za šťastnou rodinu a aby se jim narodily zdravé děti.

Zázračná ikona v nehlídaném klášteru samozřejmě už není. Je uložená v novém klášteře Kato Tsambikas, jenž uvidíte z vrcholu hory. Tento klášter můžete navštívit cestou zpět směrem na Falikari. Do kláštera Moni Panaghias Tsambikas ikonu vynesou jen 7. a 8. září.

Cesta na vrchol má dvě rozdílné části. Zpočátku vede po strmé cestě až k taverně Tsambikas. Sem se dá vyjet autem. Odtud však můžete pokračovat už jen pěšky. Čeká vás 300 širokých betonových schodů a dost namáhavý výstup zejména v parném létě. Proto je lepší naplánovat si výstup v ranních hodinách a nezapomenout na dostatek pití. Nahoru do kláštera byl zaveden vodovod, takže se dá občerstvit i z klášterní kašny.

Výhled z kláštera Panagia Tsambika

Výhled z kláštera Moni Panagia Tsambika

Klášter Moni Panagia Tsambika sám je poměrně skromný, honosnou výzdobu tu neočekávejte. Je odtud ale nádherný panoramatický výhled na pobřeží s pláží Tsambikas.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klášter Moni Panagia Tsambika

Klikněte pro zobrazení nabídky Klášter Moni Panagia Tsambika: zájezdy nebo Klášter Moni Panagia Tsambika: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Klášter Moni Panagia Tsambika!