Počasí na ostrově Mykonos se velmi podobá počasí na ostatních řeckých ostrovech. I zde je deštivá mírná zima a horké léto. I přes vydatné deště je ovšem považován za velmi suchý ostrov.

Jaro vás pak přivítá rostoucí květenou, vůní kvetoucích rostlin a příjemnými teplotami kolem 25°C. Pro milovníky pěší turistiky je období mezi dubnem a červnem ideální k návštěvě ostrova.

V létě si z jarní nádhery už moc neužijete. V tomto období vůbec neprší a teploty šplhají nad 30°C, takže vše zelené usychá. Setkáte se i s Meltemi (název pro vítr), ovšem svěží vánek při tak vysokých teplotách jistě uvítáte.

Podzim je ve znamení teplého moře, vylidněných pláží a teploty vzduchu pohybující se mezi 20-25°C.

Zima se na ostrově nese ve znamení srážek. Nejúrodnější je únor a březen, kde se i teploty pohybují relativně nízko. Na zdejší klima působí také silné jižní větry (Scirocco), které s sebou přinášejí často bouře a písek ze Sahary.

Aktuální počasí na ostrově Mykonos a předpověď na další dny

[forecast location=“zmw:00000.6.WLGMK“ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na ostrově Mykonos

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na ostrově Mykonos v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!

 

 

Srážky na ostrově Mykonos

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na ostrově Mykonos a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

 

 

Vlhkost vzduchu na ostrově Mykonos

Na dalším grafu lze vidět průměrná vlhkost vzduchu na ostrově Mykonos v jednotlivých měsících roku.

 

 

Počet hodin slunečního svitu během dne na ostrově Mykonos

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na ostrově Mykonos svítí slunce.

 

 

Teplota moře na ostrově Mykonos

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo ostrova Mykonos v jednotlivých měsících roku.

 

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Máme pro vás aktuální zájezdy do Řecka a taky řadu Last minute dovolených v Řecku. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Řecku se vám bude líbit!