Hlavní město ostrova Mykonos se stejně jako většina ostrovních metropolí nazývá Chora nebo Hora. Leží na západním pobřeží ostrova. Soustřeďuje se tu administrativa, obchod, zábava a kultura. Díky širokým možnostem zábavy zde často potkáte známé tváře showbyznysu.

Větrnný mlýn u města Mykonos

Větrnný mlýn u města Mykonos

Dominantu města tvoří několik starých větrných mlýnů, jež stojí vedle sebe na zvlněném svahu nad bílými domky místních obyvatel. V křivolakých uličkách města spatříte čisté fasády domků, barevné balkony, mozaikové chodníky.

Dole v přístavu na vás čekají „Malé Benátky“. Tak se říká několika domkům stojících těsně u pobřeží tak, že na ně dosahují mořské vlny stejně jako ve skutečných Benátkách v Itálii.

Malé Benátky města Mykonos

Malé Benátky města Mykonos

V Mykonosu se rozhodně nudit nebudete.Ve městě nechybí diskotéky, bary luxusní restaurace, hudební a noční kluby stejně tak jako řada obchodů s luxusním zbožím známých značek, šperky, oblečením a suvenýry. Díky širokým možnostem zábavy a kultury přijíždí do hlavního města davy turistů z okolních středisek, kteří si metropoli chtějí prohlédnout. Kromě turistů hledajících romantiku a mladých lidí sem mají namířeno i gayové a lesbičky. Mají tu své komunity. Všichni se zde pak v rozsáhlém výběru klubů, barů a diskoték při hudbě a tanci baví až do časných ranních hodin.

Mykonos (Chora)

Mykonos (Chora)

Pokud vás hudba a tanec příliš neoslovuje, můžete objevovat historické a architektonické krásy města.

V oblasti kolem hlavního města najdete většinou písčité pláže s širokým turistickým zázemím a různorodou nabídkou vodních sportů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mykonos (Chora)

Mykonos (Chora) je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Mykonos (Chora) či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)