Významná archeologická památka Poliochni se nalézá na východním poloostrůvku ostrova Limnos. V místě zvaném Poliochni se ukrývají záhady dávných staletí, které ukrývá někdejší město. První osídlení místa se datuje z pravěku, z období neolitu, a je prý nejstarší doloženou oblastí obydlenou lidmi v celém egejském regionu. Někteří vědci Poliochni považují za nejstarší město v celé Evropě.
V Poliochni najdete hned několik zvláštností. Archeologové zjistili, že nálezy nepocházejí z jednoho období. Z toho vyvodili, že zastavěnou plochu mnoha tisíc čtverečných metrů tvoří několik osad postavených jedna na druhé. Jednotlivé vrstvy jsou označeny podle barev původních staveb. Nejstarší je osídlení modré barvy pocházející z doby 4 tisíce let před naším letopočtem.
Následuje období barev zelené, červené a žluté. Některé části byly zničeny úplně, další se uchovaly alespoň částečně. Všechno však dokládá vysokou úroveň tehdejší civilizace. Archeologové zde objevili odpadní systém a dodávku vody v podobě studen již z doby bronzové. Dalším objevem bylo, že o několik tisíc let mladší antické sídlo svou velikostí pravděpodobně dvakrát překročilo bájnou Tróju.
Zajímavé je také zjištění, že tu kdysi vládly bojovné ženy, podobné Amazonkám. Tato skutečnost je doložena skalní rytinou, na níž je zobrazena žena s lukem. Sídlo bylo chráněno až pětimetrovými zdmi s otvory pro lukostřelkyně.