Letovisko Skala Kalloni leží ve stejnojmenné zátoce a je chráněné skalisky. Kromě rozvinutého turistického ruchu je středisko známé také produkcí sardinek a výskytem mnoha druhů ptáků. Každoročně sem přijíždějí ornitologové, kteří pozorují migrující ptáky – racky, plameňáky, ledňáčky, labutě – ti nacházejí svá útočiště v úrodné krajině plné pramenů, říček a mokřin. Kromě ptáků se tu vyskytují také nejrůznější druhy divokých rostlin.

Skala Kalloni

Skala Kalloni

Pobřeží zálivu je pokryto zlatavým pískem, jenž vytváří spolu s mělčinami a klidnou teplou mořskou vodou ideální podmínky pro vysněnou dovolenou. Velmi rozšířené jsou zde vodní sporty. K velmi oblíbeným patří windsurfing.

V místních restauracích a tavernách je pro návštěvníky vždy připraven široký sortiment jídel. Vybrat si můžete z rybích specialit nebo grilovaných či smažených pokrmů. Na jídelním lístku najdete také jehněčí a kuřecí maso, chutné omáčky a zeleninové saláty.

Přes den můžete vedle koupání a slunění také nakupovat nebo si vyrazit na výlet za historickými či archeologickými památkami. V místních hospůdkách a tavernách se večer organizuje živá zábava s hudbou a tancem. Můžete sem zavítat po večerní procházce po pobřeží.

 

Pláž ve Skala Kalloni

Pláž ve Skala Kalloni

Jestliže zde dovolenou trávíte v průběhu srpna, zažijete zdejší festival sardinek. Zdejší sardinky jsou, díky vzácným minerálním látkám obsažených ve vodě, velmi chutné. Návštěvníci je zde mohou ochutnat, zapít skleničkou ouza nebo vína, to vše při temperamentní řecké hudbě a tancích.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Skala Kalloni

Láká vás Skala Kalloni? Hledáte-li zájezdy do destinace Skala Kalloni, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Skala Kalloni, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.