Hlavním a nejdůležitějším městem ostrova Leros je druhý přístav Agia Marina. Město Agia Marina je rozděleno na „dvě části“. Agia Marina byla postavena ve zcela jiném duchu, než v podstatě sousední město Lakki. Lakki bylo vytvořeno podle italského stylu za doby Mussoliniho, zatímco Agia Marina je typickým řeckým městem.

Agia Marina

Agia Marina

Odtud se můžete dostat rychlými čluny na ostatní ostrovy regionu, jakými jsou Patmos, Lipsi, Samos, Kos, Kalymnos, Symi, Rhodos a Nisyros.

Agia Marina se rozprostírá na svahu kopce a začíná již na pobřeží, odkud stoupá vzhůru do kopce, jehož vrcholu dominují pozůstatky byzantského hradu. Ve 14.století zde působil Řád rytířů svatého Jana. Dodnes zde stojí obvodové hradby a uvnitř se nalézá kostel.

K hradu se dá vystoupat po mnoha schodech a sestoupit dolů můžete po pohodlné silnici, která vede podél renovovaných větrných mlýnů. Silnice směřuje do osady Panteli, rybářského přístavu s několika taverničkami, jež mají v nabídce širokou škálu rybích pokrmů za příznivé ceny. Připraví vám zde i vlastnoručně ulovenou rybu nebo rybu zakoupenou přímo z rybářské lodi.

Návštěva hradu a mlýnů se doporučuje v odpoledních hodinách.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agia Marina

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Agia Marina, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!