Lefkada je čtvrtým největším ostrovem v Jónském moři. Od ostratních ostrovů se liší především tím, že je vlhčí a díky množství deštivých dnů také zelenější.

Pokud se na ostrov vypravíte v období dubna, počítejte ještě s relativně hodně deštivými dny, ale teplotami příjemně se pohybujícími kolem 25°C. V květnu již déšť ustává, nastupuje sluníčko a celý ostrov se krásně probouzí. Vše kolem kvete a nádherně voní.

Hlavní, letní sezona, začíná v červnu, a až do srpna se teploty pohybují mezi 25 – 35 °C, ale i když je obloha vymetená, ochlazuje návštěvníky mírný vítr, který s radostí využívají také milovníci windsurfingu či kitesurfingu.

Podzim se pak nese v duchu lehkého ochlazení, avšak teploty stále dosahují až ke 30°C. Příjemné počasí pokračuje až do října, kdy je na Lefkadě klid a pohoda a moře je stále ještě dostatečně teplé pro koupání.

Zima na Lefkadě trvá od listopadu do března a moc turistů zde nepotkáte. I když je relativně teplá, teploty dosahují až 20°C, velmi vydatně prší a je vlhko.

Aktuální počasí na ostrově Lefkáda a předpověď na další dny

[forecast location=“zmw:00000.3.WLGPZ“ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na ostrově Lefkáda

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na ostrově Lefkáda v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!

 

 

Srážky na ostrově Lefkáda

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na ostrově Lefkáda a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

 

 

Vlhkost vzduchu na ostrově Lefkáda

Na dalším grafu lze vidět průměrná vlhkost vzduchu na ostrově Lefkáda v jednotlivých měsících roku.

 

 

Počet hodin slunečního svitu během dne na ostrově Lefkáda

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na ostrově Lefkáda svítí slunce.

 

 

Teplota moře na ostrově Lefkáda

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo ostrova Lefkáda v jednotlivých měsících roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy do Řecka vám jistě učarují!