Na ostrově Kythira se nalézají dva impozantní klenbové mosty, které patří k architektonickým skvostům. V minulosti byly součástí obranného systému ostrova. Dodnes se dochovaly ve vcelku dobrém stavu a dokumentují stavitelské umění před téměř dvěma sty let.

Klenbový most Katouni

Klenbový most Katouni

Mosty pocházejí z období britské nadvlády. Jsou si sice podobné, ale zásadní rozdíl je v jejich velikosti. Větší – Katouni – najdete v oblasti Kato Livadi, jež leží několik kilometrů severně od hlavního města Kythira (Chora).

Přemosťuje zelené údolí mezi dvěma kopci a jeho pravidelné klenby uchvacují svou dokonalostí. Jeho délka dosahuje více jak 100 metrů a výška přes 15 metrů. S místem je spojena legenda o Angličanovi, který se zamiloval do zdejší dívky a kvůli ní nechal postavit tento most, aby jí byl stále nablízku.

Druhý most je menší a byl vystavěn u vesnice Potamos na severu ostrova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klenbové mosty

Láká vás Klenbové mosty? Hledáte-li zájezdy do destinace Klenbové mosty, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Klenbové mosty, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.