Podnebí ostrova Korfu je subtropické. Přestože se Iónské ostrovy nachází již ve východní části Středozemního moře, počasí je zde ovlivňováno spíše tlakovými nížemi typickými pro západní části Středomoří.

Tlakové níže, vznikající vlivem přílivu studeného vzduchu do středomořské oblasti nejčastěji z Francie, proudí velice často také přes řeckou část Balkánského poloostrova. Vysoká horstva západního pobřeží Řecka však tato proudění značně zmírňují. Díky tomu jsou v této oblasti nejvyšší srážky z celého Řecka. Výše uvedená horstva však také v zimním období zabraňují proudění studeného vzduchu od severu a severovýchodu, a proto je západní pobřeží Řecka teplejší než pobřeží východní.

V zimních měsících převládají jižní a jihozápadní větry, jež s sebou přinášejí déšť. Období dešťů trvá přibližně od poloviny října do konce dubna. A ač se to možná nezdá, je to pro každého cestovatele na Korfu skvělá zpráva, protože ostrov Korfu patří díky srážkám mezi nejzelenější a nejkrásnější ostrovy celého Řecka. Když jej srovnáte např. s ostrovy jako Rhodos, Kréta atp., budete zcela překvapeni tím, jak je nádherně zelený a plný života!

Ostrov Korfu se může kupodivu pochlubit větším počtem slunečných dní než východní Řecko. Průměrná denní teplota v červenci a srpnu, což jsou nejteplejší měsíce, dosahuje 27°C. Vzhledem k malému proudění vzduchu je na Korfu dusněji než v jiných oblastech.

Velký počet slunných dnů a příjemné teploty jsou prostě optimální pro trávení dovolené. Korfu je tak pro dovolenou naprosto ideálním cílem!

Aktuální počasí na Korfu a předpověď na další dny

[forecast location=“corfu,greece“ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na ostrově Korfu

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na Korfu v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!

 

 

Srážky na ostrově Korfu

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na Korfu a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

 

 

Počet hodin slunečního svitu během dne na ostrově Korfu

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na Korfu svítí slunce.

 

 

Teplota moře na ostrově Korfu

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo ostrova Korfu v jednotlivých měsících roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Řecko je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Řecka či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)