Nová pevnost, postavená v druhé polovině 16. století, je největší vojenskou stavbou Benátska mimo území republiky. Svou mohutností překvapí i dnešní návštěvníky. Uvnitř pevnosti bohužel není umístěna žádná expozice a tak se návštěva omezí na „pouhou“ prohlídku skalních chodeb a místností v její horní části. Nezapomenutelný je také výhled na město a velkou část ostrova.

Nová pevnost

Nová pevnost

Pevnost byla v roce 1994 zrestaurována a byly zpřístupněny další, doposud uzavřené prostory. Instalována byla také galerie a obchůdky se suvenýry.

Hlavně dolní část pevnosti je dosud užívána armádou  jako kasárna. Za prohlídku stojí také dobře zachovalá brána u Starého přístavu, na níž je stejně jako na některých místech obvodové zdi zachován znak Benátské republiky – lev svatého Marka.

Výhled z Nové pevnosti

Výhled z Nové pevnosti

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Nová pevnost (Néo Froúrio)

Láká vás Kerkyra – Nová pevnost (Néo Froúrio)? Hledáte-li zájezdy do destinace Kerkyra – Nová pevnost (Néo Froúrio), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Kerkyra – Nová pevnost (Néo Froúrio), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.