Poloha: Mezi ulicemi Aj. Spyridhónos 28/30 a Kalocheritú 7/9

Tento snad nejznámější kostel na Korfu byl postaven roku 1550 patronu ostrova svatému Spyrídonovi. Vysoká zvonice byla vystavěna podle benátského vzoru v roce 1595.

Kostel Agios Spiridon

Kostel Agios Spyridon

Svatý Spyridon se narodil roku 270 na Kypru a předtím, než se stal Tremithóským biskupem, byl pasáčkem ovcí. Před svou smrtí roku 346 se zúčastnil koncilu v Sardách. Na Kypru jeho ostatky odpočívaly až do konce 7. století, kdy byly přemístěny do Konstantinopole. Po dobytí  hlavního města Byzance Turky se přes Ípiros dostaly v roce 1456 relikvie až na Korfu.

Ještě ve stejném roce byl Spyridon jmenován svatým ochráncem města a dodnes je natolik uctíván, že téměř každý druhý muž na ostrově se jmenuje Spýro. Pětkrát v roce se konají na jeho počest slavnosti, při kterých se sjíždějí poutníci z celého Řecka.

Agios Spiridon na siluetě Kerkyry

Agios Spyridon na siluetě Kerkyry

Relikvie svatého jsou uchovány v boční kapli ve dvojitém sarkofágu. Po celém kostele se nacházejí dary věřících, jejichž  prosby ke svatému Spyridonovi byly vyslyšeny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Kostel Agios Spyridon

Dovolená v destinaci Kerkyra – Kostel Agios Spyridon? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!