Na místě původního staršího kláštera se dnes nachází legendami a záhadami opředený kostel Panny Marie Lagouvarda (Panny Marie Hadí). Milovníci tajemna jej objeví ve vesnici Markopoulos, v jihovýchodní části ostrova Kefalonie.

Kostel Panny Marie Lagouvarda

Kostel Panny Marie Lagouvarda

Pokud však nemáte rádi hady, tomuto místu se minimálně v období srpna raději vyhněte 🙂 Podle legendy se zdejší jeptišky při napadení kláštera modlily tak intenzivně k Panně Marii, až jim přispěchali na pomoc hadi, kteří nepřátele zahnali.

A hadi se skutečně v místě pravidelně objevují, vždy ve stejnou dobu každý rok počátkem srpna. Jedna verze legendy dokonce říká, že se v hady proměnily samy jeptišky, které se vrací na posvátné místo. Tito plazi jsou zcela neškodní, přesto mohou působit u některých návštěvníků značný odpor. Místní je považují za symbol štěstí a jejich návrat oslavují hudbou a tancem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kostel Panny Marie Lagouvarda

Dovolená v destinaci Kostel Panny Marie Lagouvarda? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!