Letovisko Fiskardo leží na severním pobřeží ostrova Kefalonie na dohled od ostrůvku Ithaka. Patří prý k nejkrásnějším městečkům Řecka. Při ničivém zemětřesení, které ostrov postihlo v roce 1953, zůstalo Fiskardo ušetřeno. Proto zde turisté i dnes mohou obdivovat místní architekturu a využívat zdejšího kouzla.

Fiskardo

Fiskardo

Symbolem Fiskarda je malebný jachetní přístav s příjemnou pobřežní kolonádou. Přístav se nachází kolem severního výběžku poloostrova Erriso.

Vesnička Fiskardo měla v roce 1953 svého anděla strážného. Po mohutném zemětřesení zůstaly téměř všechny její domy stát. Dvouposchoďové domky postavené v tradičním barevně pestrém stylu se houfují kolem malebného přístavu. Na výběžcích do zátoky byly postaveny malé hotely. Výletní čluny spojují Fiskardo s ostatními přístavy na ostrově, ale i s letoviskem Fríkes na Ithace a městečky Nidri a Vassiliki na Lefkádě. Na člunu či kole se dostanete k zátokám v okolí, jež jsou pro koupání mnohem vhodnější než pláž místní.

Přístav ve Fiskardu

Přístav ve Fiskardu

Staré původní domy jsou upraveny pro turisty a slouží jako ubytovací zařízení. Na promenádě se vyskytuje řada taveren, obchůdků a krámků se suvenýry. Můžete odtud pozorovat dění v přístavu, obdivovat kotvící bárky, loďky i luxusní jachty.

Malá městská pláž je pokryta oblázky a nabízí dostatek stínu pod korunami stromů. Blízké pláže Foki nebo Kililia jsou menší, ale romantičtější.

Fiskardo si oblíbili turisté, kteří vyhledávají klid a atmosféru nepoznamenanou komerčním turistickým ruchem.

Ve městě  k návštěvě vybízí námořní muzeum.

Fiskardo je synonymem luxusu, protože se zde sjíždí majetní turisté na svých jachtách z celého středomoří. Proto zde počítejte s vyššími cenovými relacemi. Je zde však pořádek, máte možnost pozorovat krásné jachty a nasávat atmosféru kouzelného městečka s nádhernou architekturou. Fiskardo leží poměrně daleko od ostatních zajímavostí ostrova, ale cesta sem je zajímavá, neboť nabízí krásné výhledy. Budete-li mít během dovolené čas, Fiskardo navštivte, jen buďte připraveni na to, že pojedete-li autem během turistické sezony, pravděpodobně zažijete nemálo dopravních zácp, neboť cesty jsou úzké a provoz v některých úsecích vzrůstá.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Fiskardo

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Fiskardo? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Fiskardo nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!