Malebnost hlavního města Vathí a jeho okolí je nejlépe patrná z některé z vyhlídek, kterými obecně ostrov přímo oplývá. Hlavní město je postavené jako divadlo kolem jednoho z nejpřírodnějších přístavů v Řecku. Život se soustředí kolem náměstí a nábřeží, kde se nalézají obchody, kavárny, taverny, malé hotely, studia a apartmány.

Hlavním centrem Ithaky je právě Vathí. Osadu prý založili ve středověku piráti. Určitě je však neokouzlila idylická krajina v bujné zeleni na pozadí třpytivé koruny hor. Šlo jim především o co nejlepší úkryt. A právě ten jim nabídla zdejší působivá zátoka, v jejímž středu zachytává mořské bouře ostrov Lazaretto.

Vathi

Vathi

Veškerý veřejný život Vathi se odehrává uprostřed přístavu. Stojí tu radnice, jsou zde cestovní kanceláře, taverny a obchody. Většinou každý pije svou ranní kávu v předzahrádce Villy Drakoúli s mořem u nohou. Za vilou sídlí Archeologické muzeum a nachází se tu kulturní centrum. Koupat se můžete na severním výběžku zátoky, v Loutsá nebo na plážích, kam vás zavezou čluny.

Kromě toho, že je Vathi hlavním městem ostrova, je také příjemným letoviskem s množstvím silnic, ulic a obchodů. V rozumné míře je zde vše, co potřebujete. Vathi sice nepatří ke klasickým resortům se spoustou pláží a vodních sportů, ale je vyhledávané zejména turisty, kteří sem jezdí za sluněním a lenošením v horkém písku. Přístav Vathi je obklopen tyrkysovým mořem a zelenými kopci.

Přístav ve Vathi

Přístav ve Vathi

Letovisko se rozkládá podél břehu hlubokého zálivu. Je obklopeno okolními kopci, z nichž se naskýtají překrásné výhledy na město. Nejpůsobivější výhled se nabízí na severu, při cestě ke klášteru Katharon. Dalším zajímavým místem v okolí je jeskyně Nymf, kde podle legendy Odysseus ukryl své dary. Kousek západním směrem, v Aetské úžině, je místo, kterému se říká Odysseův hrad. Pokud se vydáte směrem na jih, přijdete po třech kilometrech stoupání do obce Paleochora, která byla do 16. století hlavním městem ostrova. Ještě dnes jsou na zdech rozvalin vidět staré fresky.

Klášter Katharon

Klášter Katharon

Za koupáním se jezdí na okolní pláže – Dexia, Skinos, Gidaki, Filiatro, Sarakiniko nebo Kaminia. K největší pláži – Gidaki – vás dopraví vodní taxi. Dá se zde zapůjčit i motorový člun.

Ubytovat se můžete v hotelech a malých penzionech. V tavernách, restauracích, barech a nočních podnicích je možno posedět, ale také zde zažít večerní nevázanou zábavu. V noci Vathi ožívá veselím s hlasitou hudbou.

Z přístavu pravidelně vyráží lodě a trajekty na výlety po bližším i vzdálenějším okolí, třeba k Jeskyni nymf, na ostrovy Kefalonii, Zakynthos či Korfu nebo do kontinentálního Řecka.

Výhled z kláštera Katharon

Výhled z kláštera Katharon

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vathi

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Vathi a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Vathi a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!