Město Hydra bylo založeno v krátkém období prosperity ostrova na konci 18. století. K tomu přispěla blokáda za napoleonských válek. Po národně osvobozeneckém hnutí ostrov upadl opět do zapomnění.

Do 60. let 20. století ostrov zcela zaplavili přistěhovalci, kteří zrekonstruovali staré domy a přeměnili Hydru v jedno z nejluxusnějších středisek v celém Řecku.

Město Hydra

Město Hydra

Přesto si ostrov podržel někdejší kolorit a to hlavně vzhledem k zákazu používání motorových vozidel a nařízení o ochraně architektonických památek. Diky tomu si město zachovalo původní vzhled z 20. let 19. století.

Veškerou dopravu po strmých stupňovitých uličkách zajišťují oslí karavany.

V období řeckých svátků a výročí se k ostrovu Hydra vypravují speciální plavby s programem. Náplní výletu může být například rekonstrukce námořní bitvy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Město Hydra

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Město Hydra, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!