Chora je jedním z nejstarších tradičních středověkých měst v kykladském souostroví. Budovy stojí těsně vedle sebe a vytváří vnější zdi hradu Kastro. Pevnost se tyčí do výšky150 metrů nad pobřežím na, z moře nepřístupném, útesu. Byla postavena začátkem 13. století Benátčanem Markem Sanudem.

Chora

Chora s kostelem Panagia, ležícím na kopci nad městem

Chora je uzavřená pro automobily i motocykly. Její centrum tvoří tři náměstíčka v jedné řadě. V romantické atmosféře taveren si jistě vychutnáte řecké rybí speciality s výborným zdejším vínem. Chora je jedno z nejestetičtějších tradičních míst svého druhu.

Na vrcholu kopce stojí dominanta vesnice – krásný kostel Panagia. Kostel ochraňuje legendární ikona Panny Marie, o které  místní tvrdí, že ji několikrát uloupili korzáři, ale mořské proudy hnané boží silou ji pokaždé zanesly zpět. V jednom případě prý byla nalezena mezi mrtvými piráty ve vraku jejich lodi. Ikona je centrem oslav především o Velikonocích, kdy je nesena v čele procesí putujícího ostrovem.

Ulice města Chora

Ulice města Chora

Na kopec vystoupáte příjemnou procházkou a odměnou vám bude nádherný výhled na západní pobřeží ostrova. Další krásné kostely objevíte uvnitř hradu. Jsou to Eleoussa, Pandanassa a Agia Sofia.

Nedaleko od města směrem na sever se nalézá jeskyně Chrissospilia.

Z Chory vede severním směrem silnice, jež objíždí útes a nabízí úchvatný výhled. Silnice vede k Vathi Bay, kde si můžete odpočinout na krásné písečné pláži.

Město Chora na ostrově Folegandros

Město Chora na ostrově Folegandros

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chora

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Chora a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Chora a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!