Nea Moudania leží na jihozápadě Chalkidiki, asi 30 kilometrů od hlavního města poloostrova Chalkidiki – města Polygyros.

Nea Moudania je hlavním turistickým resortem na poloostrově Kassandra. Každoročně sem kromě Řeků jezdí za příjemnou dovolenou turisté z celé Evropy. Toto prázdninové středisko patří k největším řeckým rybářským přístavům. V okolí městečka budete obdivovat meruňkové sady a arašídová pole, olivy a citrusy.

Nea Moudania

Nea Moudania

Na vyvýšeném místě stojí kostel Panny Marie, odkud se vám otevře krásný výhled po krajině. Město nabízí dostatečné množství taveren a barů. Chloubou města je divadlo pod širým nebem. Navštívit můžete také námořní nebo lidové muzeum. Pokud zde dovolenou trávíte v polovině července, zažijete zdejší folklórní festival s tradiční hudbou a tancem. Každou středu se zde navíc pořádá obrovský trh, kam své zboží vozí lidé z dalekého okolí.

V letovisku jsou dostupné lékařské služby a lékárna s nočním provozem.

Hlavní atrakcí Nea Moudania je místní pláž. Ta se rozprostírá v přírodní zátoce. Je dlouhá a písčitá. Vstup do moře je pozvolný, ale setkáte se zde i s hlubšími místy. Pláž nabízí široké turistické služby, půjčování lehátek a slunečníků, kvalitní ubytování a stravování, vodní sporty, windsurfing, projížďku na šlapadlech, vodní lyžování, jachting nebo rybaření. Zahrát si můžete plážový volejbal, fotbal, tenis nebo minigolf.

Pláž v Nea Moudania

Pláž v Nea Moudania

Z pobřeží dohlédnete až na bájný Olymp. Okolní krajina nabízí zelené olivové háje,vinice, jehličnaté lesy.

Z města můžete uspořádat výlety do širokého okolí na souši i na některý z blízkých ostrovů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Nea Moudania

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Nea Moudania, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!