Hradní komplex Pano Kastro (známý také pod názvem Faneromeni castle) stojí asi 20 kilometrů od hlavního města Andros. Byl postaven ve 13. století a je také nazýván Hradem staré paní. Ve středověku měl hrad velký význam, protože měl chránit před útočníky z moře.

Hrad Pano Kastro (Faneromeni castle)

Hrad Pano Kastro (Faneromeni castle)

Z historie hradu neexistuje mnoho dochovaných písemných zpráv, a tak je místo opředeno mnohými legendami. Jedna z nich hovoří o ženě, jež pevnost otevřela nepřátelům, ti vpadli dovnitř a  lidi tu vyvraždili. Když žena uvidělo co způsobila, vrhla se do moře z nedaleké skály, která od té doby nese jméno „Skok staré paní“.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hrad Pano Kastro (Faneromeni castle)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Hrad Pano Kastro (Faneromeni castle), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!