Krokodýlí park Vanilla Crocodile & Tortoise Park  (známý je také pod názvem La Vanille Reserve des Mascareignes) se nachází v oblasti bývalé vanilkové farmy u městečka Rivières des Anguilles.

Krokodýli ve Vanilla Crocodile & Tortoise Park

Krokodýli ve Vanilla Crocodile & Tortoise Park

Roku 1985 jej založili australský zoolog Owen Griffiths a jeho mauricijská manželka, kteří se domnívali, že by to bylo ideální místo pro chov Nilských krokodýlů. První krokodýly přivezli z Madagaskaru. Dnes se park může pochlubit vice než tisíci nilskými krokodýly, kteří zde žijí a jsou odděleni podle stáří.

Tato oblast je zcela srovnatelná s tropickým deštným pralesem s palmami, banánovníky, obřími bambusy, sladkovodními potůčky a množstvím exotických i endemických rostlin. Kromě krokodýlů zde žije řada dalších živočišných druhů – netopýři, opice, králíci, jeleni, na 20.000 druhů hmyzu a na 2 ha se zde pohybuje na 500 obrovských želv.

Želvy ve Vanilla crocodile a Tortoise park

Želvy ve Vanilla crocodile a Tortoise park

Mezi atrakce patří 90-ti letá želva Domino, vážící 270 kg. V blízkosti želv si přijdou na své i děti, pro které je zde připravena atrakce Dobrodružná džungle, kde kromě přírodních krás najdou i skluzavky, houpačky, kolotoče.
Součástí parku je restaurace, kde můžete ochutnat krokodýlí maso a prodejna suvenýrů z krokodýlí kůže (peněženky, pásky, kabelky).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Fajn park s želvami a krokodýly, přibalte si repelent

dne 2015-05-13 00:11:23

Jeli jsme se sem podívat v rámci okruhu po ostrově. Prohlídka tady zabere tak hodinu až dvě, víc ne. Můžete tady pozorovat krokodýly, velké želvy (ty jsou fakt super, úplně nás svým pomalým chováním rozesmívaly), je tady i muzeum hmyzu. V areálu se dá jít i na procházku (s průvodcem či bez), my šli bez, ale za chvíli jsme to vzdali, protože jsme si nevzali repelent a bylo tady dost komárů. Nevím, jestli to bylo tím, že bylo po deštích a nebo to tady je běžné, ale repelent si pro jistotu přibalte.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Bezvadný park, skvělý průvodce a krásné obří želvy

dne 2015-02-21 08:01:12

Stojí za návštěvu! Není tady moc drahé vstupné, což je fajn, takže jsme si dopřáli prohlídku s průvodcem, což se ukázalo jako velmi dobrá volba, protože nám odpověděl na všechny otázky (a že jich nebylo málo!) a vysvětlil nám spoustu věcí, ukázal hrozně moc zajímavostí, kterých bychom si jinak ani nevšimli. Bylo vidět, že toho měl náš průvodce opravdu hodně nastudováno a že ho práce baví. Umožnil nám krmit opice, netopýry a prošel s námi kus areálu během asi hodiny.
Největší atrakcí tady jsou ale obří želvy, ty jsou opravdu OBŘÍ. Je krásné, že tady mohou chodit zcela bez omezení a dělat si co chtějí a nikdo je nijak neomezuje. Vypadaly spokojeně, což je pro mě vždycky symbolem toho, že je daný park v pořádku.
Opravdu moc hezké místo, určitě si sem zajeďte na výlet a aspoň krátkou návštěvu. Pokud máte děti, přidejte si ještě další dvě hvězdičky navíc, dětem se tady bude líbit moc!Dovolená Vanilla Crocodile & Tortoise Park

Zaujal vás náš článek o destinaci Vanilla Crocodile & Tortoise Park na Mauriciu? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Vanilla Crocodile & Tortoise Park nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Mauriciu je skvělá volba!