Hlavní město Mauricia, Port Louis, leží v severozápadní části ostrova. Se 150 tisíci obyvateli je největším a nejrušnějším městem a zároveň obchodním a kulturním centrem Mauricia. Port Louis je dnes luxusním městem s moderními budovami, širokými silnicemi, rozlehlými parky, drahými restauracemi a nespočtem hotelů. Díky mezinárodnímu přístavu a letišti je Port Louis rovněž turistickou tepnou Mauricia.

Port Louis

Port Louis

Dominantou města je pevnost Fort Adelaide z 19. století, ležící na úpatí hory nedaleko centra města. Z pevnosti je krásný výhled na panorama celého Port Louis i na okolní břehy severozápadní části Mauricia.

V historickém centru města – Places D´Armes– se nachází celá řada zachovalých historických budov. Nejhonosnější je Guvernérův dům, ve kterém sídlili britští a francouzští správci ostrova. V centru města se nachází budova nejstaršího divadla Mauricia, Theatre of Port Louis z konce 19. století.

Ulice města Port Louis Ulice města Port Louis

© Oleg Znamenskiy / Shutterstock.com

Nedaleko centra města se nachází vůbec nejstarší dostihová dráha jižní polokoule – Cham De Mars.První dostihy se zde konaly již roku 1812 a dodnes zde jezdci na koních závodí pravidelně dvakrát týdně.

Port Louis se závodištěm Champ de Mars (vlevo)

Port Louis se závodištěm Champ de Mars (vlevo)

Pro milovníky nakupování má Port Louis celou řadu otevřených trhů (ty nejlepší se nachází na Farquhar Street) s tradičními afro-asijskými komoditami. Kromě exotických druhů koření, čerstvých ryb, tropického ovoce a zeleniny zde narazíte i na tradiční mauricijské ruční výrobky a suvenýry.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 2 hvězdy
    2 / 5 (1 )
  • 40%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Nestojí za návštěvu

dne 2014-11-13 19:18:01

Port Louis je hlavní město a hlavní administrativní centrum ostrova Mauricius. My sem jeli v rámci okruhu po ostrově, v podstatě se jen podívat, jestli tady je něco zajímavého. A výsledkem je, že není :D Je tady pár obchodních domů (nenavštívili jsme, proč taky, máme jich dost z domova), nějaká muzea (docela hezké je prý Blue Penny museum, ale nezkoušeli jsme) a jinak tady nic moc není. Klidně Port Louis vynechte, o nic nepřijdete. Jinak je to docela hezké město, ale takových je... spousta!Dovolená Port Louis

Klikněte pro zobrazení nabídky Port Louis: zájezdy nebo Port Louis: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Port Louis!