Martello Towers jsou věže v jihozápadní oblasti Black River a představují památník odvěkého soupeření mezi představiteli koloniální moci a lidskou vynalézavostí. Jsou věčnou památkou mauricijské historie – zrušení otroctví.

Martello Towers Martello Towers

© Tagish, http://tagish.blogspot.cz

Věže jsou historicky významnými památkami, jsou znakem britské koloniální nadvlády a nachází se v bývalých koloniích po celém světě – od Kanady až po Srí Lanku. V oblasti Black River se těchto věží nachází pět. Ve věži v La Preuneuse dnes sídlí malé muzeum, připomínající koloniální minulost Mauricia.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné překvapení

dne 2015-04-12 11:19:32

O Martello towers jsem se dozvěděl tady na MAHALO a jsem za to rád, protože to pro mne bylo příjemné překvapení. Dostat se sem bylo sice dobrodrůžo, protože Martello towers pod tímto názvem neznají ani místní... Fotka jim pomohla uvědomit si, kam chci jít :)
Ve věži je prima muzeum s velmi obchotnou průvodkyní. Tip - pokud přijdete a budou zavřené dveře, pravděpodobně je zrovna prohlídka, při které průvodkyně dveře zamyká, tak počkejte čtvrt hodinky a zkuste to znova. Samozřejmě během otevírací doby :)
Muzeum, respektive prohlídka věží je zajímavá, paní průvodkyně o nich vyprávěla velmi poutavě a zaníceně. Samozřejmě jedním z hřebů prohlídky je výhled z vrcholu, který je bezva.
Určitě doporučuju návštěvu tohoto místa, zvlášť lidé, kteří mají rádi historii si tady přijou na své!Dovolená Martello Towers

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Mauricius a zajímá-li vás přímo destinace Martello Towers, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Mauricius a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Mauriciu je bezva!