Roklina Černé řeky (Black River Gorges ) je národní park (6574 ha, 1994) na jihozápadě ostrova, největší a nejdostupnější přírodní park na Mauriciu, byl zřízen za účelem ochrany jednoho z posledních původních mauricijských pralesů, s více než třemi stovkami druhů rostlin včetně endemitů.

Black River Gorges

Black River Gorges

Je zde překrásná krajina a devět druhů endemických ptáků. V parku je naučná stezka a informační centra (Pétrin, Black River), nabízející mapy a aktuality o stavu cest či výskytu zajímavých druhů. Oblíbené cíle jsou vodopády Alexandra, poskytující úžasné pohledy, říční soutěsky, Eureka, kreolské sídlo z roku 1830 a spadá sem také oblast Chamarel Seven Coloured Earth s úžasnými vodopády Charamel. Na parkovištích nabízejí drobní prodejci vodu, ovoce a suvenýry.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nic extra, jen další vodopád

dne 2015-01-04 12:57:22

Žádný zázrak, je tady vodopád, nějaké stezky v lese, pár stánků, vyhlídka (hezký výhled), ale jinak nic moc. Vstup se neplatí, což je dobře, jinak bych z toho asi nebyl úplně nadšený. V životě jsem už viděl vodopádů spoustu a tyhle mě nějak extra nenadchly. Ale pokud rádi chodíte v přírodě, tak to tady asi bude dobré. Pro nás ale nic extra, zklamání zachránila vyhlídka, která je povedená - ideální na focení panoramat.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Naše nejoblíbenější místo na Mauriciu

dne 2014-12-21 06:06:39

Black River Gorge je naše oblíbené místo na Mauriciu! Je tady spousta stezek, kde se můžete procházet nádhernou tropickou přírodou se spoustou barevných ptáčků, nádhernými výhledy, řekou, ve které se můžete vykoupat a moc hezkými vodopády. Nejlepší na tom je, že tady není žádné vstupné!

Tip: přibalte si repelent, jsou tady komáři.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásné výhledy do okolí

dne 2014-10-29 17:14:10

V národním parku Black River Gorges je několik moc hezkých vyhlídek, které se nám hrozně moc líbily. Jeli jsme sem v rámci jednodenního výletu, na který jsme si najali taxíka a objeli pár míst, která nám byly doporučené.

Nejhezčí byly vodopády Alexandria, skoro nikdo u nich nebyl, krásné místo. Na hlavní vyhlídce na Black River Gorge je dost lidí, protože tady jde většina návštěvníků a řada z nich nejde jinam. Je tady i dost stánků se suvenýry a občerstvením.

Vyhlídky jsou tady opravdu moc hezké a stojí za návštěvu.Dovolená Black River Gorges

Black River Gorges je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Black River Gorges či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Mauricius, stačí kliknout sem a vybrat si :-)