Původně se město Taiping jmenovalo Larut a bylo známé krvavými boji mezi čínskými obchodníky a gangy. Boje skončily, když Britové v roce 1874 převzali nad územím koloniální správu. Tehdy město dostalo svůj dnešní název Taiping, což v čínštině znamená „vnitřní klid“.

Je nejstarším důlním městem v celé Malajsii. Jeho vývoj je silně poznamenán výše uvedenými boji mezi čínskými gangy.

Má historický význam pro celou Malajsii. Vzniklo zde první muzeum, byla postavena první železnice, zřízeno zde bylo první ZOO a začaly tu vycházet první noviny v angličtině, malajštině a tamilštině.

Zahrady Taman Tasik Taiping

Zahrady Taman Tasik Taiping

Zajímavosti města Taiping

Mešita Old Kota Taiping

Nejstarší taipingská mešita z roku 1987.

Kostel All Sints´Church

Anglikánský kostel, z roku 1886, je pokládán za nejstarší anglikánský chrám v Malajsii. Má dřevěnou fasádu a gotické stavební řešení. Na přilehlém hřbitově jsou uloženy ostatky prvních osadníků, kteří zde ve velkém podléhali tropickým nemocem. Krásně řemesně vyřešené jsou zdejší náhrobky.

Taman Tasik Taiping

Jezerní zahrady na kraji města, obklopené deštným pralesem. Zahrady se rozkládají na ploše 62 hektarů. Byly vybudovány v místech bývalého cínového dolu a jsou proslulé nádhernou flórou. Ke kráse zahrad napomáhá, že Taiping je nejvlhčím městem v celé Malajsii.

ZOO Taiping

Je součástí nádherných zahrad a má bohatou tradici. Její umístění uprostřed deštného pralesa zvyšuje její atraktivitu a působivost.

Muzeum Perak

Toto státní muzeum, založené v roce 1883, je nejstarší v celé Malajsii. Sídlí v honosné koloniální budově a za celou dobu své existence se ani moc nezměnilo. Exponáty muzea tvoří předměty denního života původních obyvatel Malajsie – lidu Orang Asli. Jsou zde vystaveny také předměty, které byly součástí života sultánského dvora: vycpaná zvířata a mnoho dalších exponátů.

Jam Besr Jama

Věž s hodinami z roku 1890. Původně sloužila taipinským požárníkům, ale dnes zde sídlí informační centrum.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Taiping

Láká vás Taiping? Hledáte-li zájezdy do destinace Taiping, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Taiping, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.