Město Ipoh je obklopeno vápencovými skalami, vystupujícími z džungle a majestátně spadajícími do údolí. Skály jsou protkány jeskyněmi, které představují obrovskou duchovní sílu a v průběhu let se z hlavních meditačních jeskyní staly obrovské skalní chrámy, které nejlépe reprezentuje chrám Perak Tong.

Skalní chrám Perak Tong

Skalní chrám Perak Tong

Tyto barevné chrámy dnes navštěvuje poměrně málo tursitů, ale stále přitahují velké množství věřících. Budhistickým knězem byl v roce 1926 založen obrovský jeskynní komplex, vyzdobený nástěnnými malbami umělců z celé jihovýchodní Asie – Perak Tong.

V hlavním dómu Perak Tong uvidíte několik soch Budhy a obrovský zvon, který se rozezní pokaždé, když někdo zanechá finanční příspěvek.

385 schodů vede na venkovní terasy, odkud je nádherný výhled do okolí. Jeskyně je pouhých 6 km na sever od Ipohu. Je proto ideální destinací na jednodenní výlet.

Čínský chrám Sam Poh

Čínský chrám Sam Poh

Na jih od Ipohu se nachází další podobný jeskynní komplex – Sam Poh Tong, jehož hlavním lákadlem je želví jezírko. Navštívit můžete také menší, nicméně příjemný Kek Look Tong. Osobně však doporučuji především chrámový komplex Perak Tong, přišel nám nejzajímavější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Skalní chrám Perak Tong

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Skalní chrám Perak Tong, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!