Seremban je hlavním městem státu Negeri Sembilan.

Hlavní město Seremban překvapí historickými a zajímavými místy, kterých sice není mnoho, ale za návštěvu stojí. Návštěvníci zde najdou také velké množství restaurací s tradičními pokrmy.

Turisté, kteří sem přišli za historií, by měli navštívi královské muzem Seri Menanti. Bylo otevřeno v roce 1905. Muzeum má pět pater a bylo postaveno ze dřeva z místních lesů, bez použití jediného hřebíku. V letech 1908 – 1931 jedno patro sloužilo jako královská rezidence a jiné bylo využíváno jako královská pokladnice.

Seremban Seremban

© tok anas / Shutterstock.com

Hlavní město mnoho dalších památek nemá, snad jen budovu státního sekretariátu – Dewan Undagan Negeri, se směsicí tradičních a moderních architektonických prvků, budovu Istana Besar – zde bydlí sultán provincie. Dál od centra města se tyčí státní mešita Masjid Negeri s devíti pilíři. Symbolizují devět původních států Negeri Sembilan.

Královské muzem Seri Menanti ve městě Seremban Královské muzem Seri Menanti ve městě Seremban

© Aisyaqilumar2 / Shutterstock.com

V centru města se nacházejí kostely Church of the Visitation a Methodist Church a také starý taoistický chrám Liesheng Tempel. Nesmíme zapomenout také na nádherné parky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Seremban

Seremban je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Seremban či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)