Od 1.1.2019 není potřeba vízum pro běžné turistické cesty na Kapverdské ostrovy do 30 dní pobytu! Ušetříme si tak trošku byrokracie a i nějakou tu korunku.

Děkujeme uživateli Brudra, který nás na tuto aktualizaci vízových informací upozornil v našem diskuzním fóru!

V každém případě počítejte s letištní taxou ve výši cca 31 EUR, která se dá platit online (do 5 dnů před odletem po registraci na www.ease.gov.cv), přes cestovku a nebo po příletu na letišti. Pokud by po Vás chtěla cestovka více, zaplatťe si to sami po příletu. Nebojte, není co pokazit.

Dbejte na platnost cestovního pasu – ta musí být minimálně šest měsíců po ukončení platnosti víza. Je to tedy obdobné jako v případě cest do Egypta. Upozorňujeme, že zatímco v případě Egypta celní úředníci někdy přimhouří oko (zejména, když jim k tomu pomůžete drobným úplatkem) a vpustí vás do země i bez pasu s platností 6 měsíců po odjezdu ze země, v případě Kapverdských ostrovů se toto pravidlo dodržuje opravdu velice striktně! Proto si dobře zkontrolujte platnost vašeho pasu a nezapomeňte, že tzv. „rychlopas“, tedy pas vydaný ve zkrácené lhůtě 2 týdnů místo standardních 30 dnů, zde není řešení (jeho platnost je totiž 6 měsíců, takže i kdyby byl zcela nový, nebude stačit!).

Upozorňujeme také na to, že chcete-li na Kapverdských ostrovech zůstat delší dobu a nebo zde budete potřebovat pracovní vízum, je velice rozumné si jej vyřídit na konzulátu v ČR, protože na Kapverdách vám pracovní vízum nevydají a také prodloužení víza je v místních podmínkách nadlidský výkon, který bez dobré znalosti místní byrokracie nemá ani smysl začít zkoušet 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Kapverdských ostrovech

Klikněte pro zobrazení nabídky Kapverdské ostrovy: zájezdy nebo Kapverdské ostrovy: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou na Kapverdské ostrovy!