Jak se na Kapverdské ostrovy dostat?

Kapverdy jsou leteckou a námořní křižovatkou.

Využití letecké dopravy je nejlepším způsobem jak se dopravit na Kapverdské ostrovy. Létají sem pravidelné linky z Lisabonu a dalších evropských měst. Let ze střední Evropy trvá průměrně 7 hodin. Alternativou je lodní doprava, ale ta  funguje nepravidelně a ceny lodních lístků jsou srovnatelné s cenami letenek.

Letecká doprava na Kapverdských ostrovech - letadlo Cabo Verde Airlines Letecká doprava na Kapverdských ostrovech – letadlo Cabo Verde Airlines

© PLRANG ART / Shutterstock.com

Mezi ostrovy je také pravidelná lodní přeprava, která sice trvá o poznání déle než přeprava letecká, na druhou stranu je však o dost levnější.

Místní doprava po Kapverdských ostrovech

Mezi ostrovy je možné přepravovat se letecky, síť letů je poměrně frekventovaná, ale lety jsou dost finančně náročné. Mezi některými ostrovy létají letadla minimálně jednou za den.

Přepravu po ostrovech zajišťují autobusy a také nákladní automobily. Na jízdní řády se ale raději nespoléhejte, nejsou příliš dodržovány.

Přeprava taxi je drahá a vozů taxislužby je málo.

Na ostrovech Santiago, Fogo, Sao Vicente a Sal je však možné pronajmout si automobil. K zapůjčení je třeba vlastnit mezinárodní řidičský průkaz, kreditní kartu a být starší 21 let. Jezdí se vpravo a doporučuje se jezdit jen po dobře značených cestách.

Pokud se rozhodnete vydat na výlet, nezapomeňte si vzít dostatek jídla a pití.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Kapverdských ostrovech

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů na Kapverdské ostrovy je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů na Kapverdské ostrovy.