Strategicky výhodná poloha městečka Narni je zřejmá. Město se rozkládá nad korytem řeky Nery a nad rovinou kolem Terni, na staré římské silnici Via Flaminia. Často byla proto také obléhána, naposledy ho roku 1527 vyplenili lancknechti císaře Karla V., kteří právě řádili při „Sacco di Roma“.

Narni

Narni

Zajímavosti v Narni

Při výjezdu do horního města uvidíte z mostu přes řeku Neru vlevo poslední dekorativní oblouk mostu Ponte di Augusto. S trochou štěstí pak na Piazza Garibaldi nebo ještě výše na Via Mazzini najdete místo k parkování. Poté náhle stanete uprostřed středověkého a renesančního města, jehož nejpůsobivější tvář poznáte na Piazza dei Priori, bývalém římském foru. Na toto náměstí se napojuje osa města – Via Mazzini (Corso).

Ponte di Augusto

Ponte di Augusto

Na nádvoří s podloubími v Palazzo di Podestá (který vznikl ze tří obytných věží, dnes je to radnice) jsou vystaveny středověké sochy. V Sala del Consiglio v prvním patře se nachází překrásný obraz Korunování Panny Marie od Domenica Ghirlandaia a další mistrovská díla, hned vedle úředních místností.

Palazzo di Podestá

Palazzo di Podestá

Naproti se nalézá veřejná hala Palazzo dei Priori s tribunou, odkud vrchnost promlouvala k městskému lidu. Vedle je potom tržnice. Středověká infrastruktura se využívá dodnes.

V Narni objevíte mnoho kostelů. Vstoupit se vyplatí především do dómu San Giovenale, kde se zachovala freska s mozaikou z 9. století a pozdějšími doplňky, postavená v raně křesťanské době pro prvního biskupa a městského patrona sv. Juvenala (zemřel roku 376).

Dóm San Giovenale

Dóm San Giovenale

Na Piazza Garibaldi je několik kaváren, kašna a středověká cisterna. Ulicí Via del Monte odtud dojdete k hradu (Rocca) z 14. století, v němž naleznete městskou obrazovou galerii.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Narni

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Narni a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Narni a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!